Ticari Bira Tadım Notları

Stt yi geçirmişsin? Nasıl oldu bu?

2 Beğeni

Basiret bağlanmasıdır muhtemelen.
Gıda beklemez.

1 Beğeni

Zamanında ev biracılarını karşısına alanlar, bugün o ev biracılarının gelişen ve geliştiren damakları sayesinde yeni çeşitlerle kraft dünyasına karşı yarışa girdiler. Şahsen bu topraklarda ister kraft ister ticari farketmeksizin, bira seçeneklerinin artmasına çok seviniyorum.

Bu bağlamda vienna lager de güzel olmuş. Ayhan sicimoğlu tabiriyle; “Uyaroğlu” :beers:

50 cl. kutu 43₺/şişe 46₺ (12/2023)

12 Beğeni

Kısa istanbul gezimde Maslak Sanayi 1-A görüp fıçıdan içip arkasından aynı birayı şansa görüp şişede de denediğim Belçikalı Tripel. Benim hoşuma gitti, fıçıdan servis yapılan alkolü çok daha az hissettirp daha rahat içimli olmasına rağmen malt tabanı ve verdiği aromaları sevdim, şişeden içtiğim alkolü ve aromaları daha fazla damakta hissettiriyordu, içtiğim ortama göre ikisini de sevdim, kapakta 3 kafadar amblemini görünce 3kafadarın birası diye düşündüm ama sanırım sadece tesislerini kullandırıyorlar.

7 Beğeni

Efes Malt.
Alman pils tarzı bir bira. Acılık dengeli tahmini 30 ibu civarı, sek FG tahmini 1008. Malttan gelen tatlar şerbetçiotundan gelen aromalar ile hoş bir denge oluşturmuş. Köpük ince bir tabaka ile eşlik ediyor. Görünüm oldukça berrak açık sarı renkte.

7 Beğeni

Şimdi buna yakın reçete yok mu?

1 Beğeni

Yani ? 20 20 20 20 20

1 Beğeni

STT Trappist biralarda geçerli miydi ya :slight_smile:

Bir tane daha var 5,5 yıllık trappist, onu da sonraya sakladım…

E iyiymiş bu. Bir efes malt olamasa da @Msk :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 Beğeni

Tadı yok, gazı yok, köpüğü yok. Öyle bir içecek ama ben bira diyemem :sunglasses: Çinliler biranın bile çakmasını yapmışlar :blush:

5 Beğeni

Bu da aynı tarzın İspanyol versiyonu. Çinlilerden aşağı kalmamışlar. Sanırım bu biraların olayı bu. Maalesef bu da üzdü

5 Beğeni

Ben içtiğimde bu birayı beğenmiştim bi daha test edeyim bakalım

La trappe -Quadripel
10% abv. Koyu kehribar renginde, krema köpüklü.

vanilya, muz, hafif bi karanfil, derinden kuru meyve aromalarını net olarak alınabiliyor. Ama sanki böyle dengeleyici bi kakao aroması olsa çok daha iyi olurdu.

Buldum mu alır içerim. Ama bu türde çok daha iyi biralar var

12 Beğeni

orijinal versiyonuna yaklaşmış mı sizce? afiyet olsun.

Orjinal versiyon derken vienna lager stili üzerinden soruluyorsa, -BJCP üzerinden yorumlarsak- görüntüsündeki berraklık dışında lezzet karakteri anlamında gayet iyi. Normalde daha berrak olması beklenir, biraz puslu bırakılmış. Bunun diğer biralardan ayrı olduğunu hissettirmek için bilerek yapıldığını düşünüyorum.

Bu arada kutunun üzerini hiç okumadım, belki kısıtlı filtrasyon vs. diye bilgi verilmiştir, ben direkt bardağa döktüğüm nihai ürün üzerinden yorum yapıyorum.

Bu arada ben de denedim ve beğendiğimi söyleyebilirim. Ancak şişe ve kutu arasında, özellikle de gazlılık açısından çok fark vardı. Ben şişeyi daha çok beğendim, kutudakini biraz fazla gazlı buldum.

2 Beğeni

Viyanada içmiştim , markayı hatırlayamıyorum, hoşuma gitmişti, bir nostalji yaşar mıyım diye meraktan sordum, teşekkürler.

Denerim en kısa zamanda.

Feliz Queen Smyrna Siyez Buğdaylı witt birası,
Çok hoşlaşmadım, köpük anında söndü, hissedilir kişniş aroması dışında farklı tatları hissedemedim. Kötü değil ama bir daha almam.

9 Beğeni

Ben bu birayı çok sevdim.

Yazın çıkardıkları summer brew i de çok sevmiştim.
Hep destek tam destek :+1::+1:

7 Beğeni