Ticari Bira Tadım Notları

Vergiler, çıplaklık ve kral üçgeni vardı aynı hikaye sayılır khaleese ile

2 Beğeni

Ablamin oldugu %8 IBU lu birada nerdeyse hic alkol tadi yok. 1 tane bile yetiyor

1 Beğeni

Yok abi o Galadriel, Godiva Harry Potter’ın yengesi

2 Beğeni

Pfff çeşitliliğe bak, bi de ruslar yani, birayla çok da alakalı olmayan bir millet

2 Beğeni

Aksine birayla deli alakadarlar. Ben boyle bir erisebilirlik ve cesitlilik gormedim. Kucucuk bir ilcede dahi dokme bira bulmak mumkun.

IPA bir çok çeşiti, bilinen belçika biraları ve milyon çeşit alman birası bulunabiliyor.

Jaws Brewery diye bir marka var. Oldukça üretkenler. Ama daha küçük ve tecrübeli brewer lar da mevcut.

Iyı bir IPA 22-26 TL arası değişiyor. DIPA’lar biraz daha pahalı.

Efes tadında biralar 5 TL civarı.

3 Beğeni

Meşhur grimbergen,

Birçok kaynakta türünün en iyisi olarak geçtiğinden büyük umutlara kapılmış vaziyette denedim,Belki bu kadar beklentimi yükseltmem, belkide o gün ağzımın tadı bozukmuydu bilemedim ama sanırım tekrar tercih etmeyeceğim bir belgian.

1- Gazlılık çok az geldi, şişeden köpürterek koymama rağmen köpük belli belirsiz eşlik etti. Pek dantelli birşeyde çıkmadı ortaya. Belki servis edilen bardakta sıkıntı vardı bilemedim.

2-şerbetçi otu namına pek birşey alamadım. Hafif bir Ibu değerine sahip, aroma konusunda da kayda değer bir şey yoktu.

3-Rengi bildiğimiz koyu kehribar kahverengi gibi, kavruk karamel tadları ön plandaydı, odunsu gibi böyle, sevemedim.

4-aldığım diğer aroma çok az karanfil oldu, bunun dışında özel bir aromada yakalayamadım.

Bana göre dümdüz bira maalesef

6 Beğeni

Feliz Kulpa Smyrn ale: Dip tortusu, asiditesi ve rengiyle tam bir ev birası diyebilirim ama kötü bir ev birası. Aldığım şişe oksitlenmişti ne yazık ki. Tad olarak içtiğim tüm kraft biralar arasında en kötüsü buydu.
Trokya Buğu: Bu birada en beğendiğim şey şerbetçi otu kullanımı oldu. İbu düşük olmasına rağmen şerbetçi otu baskın. Denemenizi tavsiye ederim.
Trokya Mars: Damağım beni yanıltmıyorsa centennial şerbetçi otu kullanılmış. Kristal ve karamel maltlar baskın. Renk ve tat olarak bu biraya red ale değil Amerikan amber ale diyebilirim. Malt kullanımı bana dengeli gelmedi.
Mythos lager: efes pilsenin sulandırılmış hali diyebilirim. %100 malt olduğunu düşünmüyorum. Tam anlamıyla bir para israfı.

10 Beğeni

Bu bardak artık yok…

2 Beğeni

:rofl: hayat bir varmış üç yokmuş, çok kasmamak lazım.

3 Beğeni

Bu biradaki Celeiayı anlamış değilim, niye kullanmışlar ki, perleyi acılık desek bir nebze

1 Beğeni

Derin in sakarlığı, 3 bardak birden kırılmaz ki !

3 Beğeni

Bir kenara çekip konuştum…
Daha dikkatli olacak bundan sonra.

4 Beğeni

Bardak kırılmadan önce çekseydin kulağını iyiydi. Neyse…

3 Beğeni

Cana geleceğine cama gelsin, uğursuzluk gitmiştir :wink:

5 Beğeni

Evet evet nazarı çıktı çok şükür :smiley:

2 Beğeni

Üzerimizde çok nazar vardı zaten. Ben de çıkarmıştım bir tane😆

3 Beğeni

Ben de Istavroz çıkardığını düşünmüştüm

2 Beğeni

Ödül alması ülkemizin craft biracılığı adına çok sevindirici ama işin doğrusu neyine ödül verildi acaba diye de düşündürüyor.

Tarza uygun açık ve berrak sarı, hemen yok olan köpük, çok düşük gaz, reçinemsi koku, su gibi denilecek dozda düşük acılık, finalde laktozumsu bir tatlılığa sahip. Kötü diyemem ama ödül falan beklentiyi çok yükseltiyor galiba, bu bağlamda bakıldığında malesef beklentimi karşılayamadı.

2 Beğeni

SCHNEIDER MEINE FESTWEISSE TAP 4

Çok güzel bira. Cascade şerbetçi otu olması şaşırttı beni. Ferahlatıcı bir içimi var. Weissbier olup 28ibu olması fakat damakta hiç acılık hissedilmemesi başarılı yönlerinden.

10 Beğeni