Ticari Bira Tadım Notları

Ben üçünü de denedim, bira niyetine içenler üzülür ana bacardi breezerları andırıyorlar, tatlı bitişli hard seltzer de denilebilir bunlar için, ben pek hazzetmedim açıkçası ama efesi bu girişimlerinden dolayı taktir ediyorum, grape ale ise 2 tane mactomarkete girmeme rağmen bılamadım, muhtemelen bitmiştir, 2000 tane üretilmiş limited edirion bir bira olmasını ise kınıyorum.Artık kendi grape alemizi kendimiz yapacağız demek ki.

10 Beğeni

Geçen gün şu ikisini tattım:

Bunları bile bira niyetine içmemek lazım. NEIPA modasının uzantıları. Serinletici yaz içkileri. Aromalı Varımlara denk gelmedim ama bunlardan daha da sulu zırtlak birşey çıkarlarsa şaşmam.

İşin kötüsü düz Hazy Jane içme fırsatım olmadı daha. İnşallah bu eksiğimi birkaç hafta içinde kapatırım.

8 Beğeni

Bunlar yine 5 abv varımlar bira modunda değiller, anladığım kadarıyla meyveli neipalar bunlar veya hazy ipalarsa bence hem çok güzel hem de çok pahalıdır ama çok çabuk tüketmek veya tazesine denk gelmek gerekiyordur, ben neipa yaptım çok beğenmiştim.

2 Beğeni

Gerçekten Amerikalılar bir çok şeyde, değişimde öncüler ama bir noktadan sonra cıvıtıyorlar, kendinden kolalı Jack Daniels çıkaran adamlar bunlar.

resim

3 Beğeni

Bu havaalanlarındaki freeshoplarda yıllardır satılır, bunu votkalı, cinli, bacardili versiyonları da var, ki ben bacardi breezerlara bayılırım özellikle grapefruit ve eater mekonlu olanlarına.

1 Beğeni

Evet bu yeni bir ürün değil. Kutu şeklinde olmasa da gençliğimde viski-kola içenlerden biri de bendim :slight_smile:
Destile içkileri artık sek içiyorum, içerken rahatsız olmuyorum ama ertesi gün midem bazen ağırıyor. O yüzden de biradan şaşmam.

1 Beğeni

Gece yatmadan önce birer nexium ve talcid her derde deva olur.

Talcid sorunlu diye işittim… Bilimsel bi tabanı yok ama.

Öyle olsa kaldırırlardı tedavülden , ama nexium ve rennie olsun seni hatrına😉

2 Beğeni

Çok kibarsınız. Fedakârlığınız için teşekkürler Durulum. :slight_smile:

1 Beğeni

ben de çok aradım, 2000 adeti makrolar bitirmiş, ekim ayında gelebilir dediler.

1 Beğeni

2000 adet üretilmiş zaten limited edition, nasıl gelecekmiş ki ekimde, haa olursa ekimde olmazsa…
Kendimiz yaparız artık.

1 Beğeni

reyon görevlisi efes’de dağıtım yapan kişiyi aradı yanımda ben de onun yalancısıyım, ekimde görüşmek üzere dedim ben de.

1 Beğeni

Varım aromalı biralarından elma, greyfurt ve şeftali’yi denedim. Geçen sene Varım’ın Limon aromalı birasını seveceğimi düşünerek almıştım ama çok kötüydü içemedim döktüm :frowning:
Bu yeni çıkanlar ise limondan daha içilebilir buldum. Üçü arasında bence en güzeli elma aromalı olan, bir daha markette uzansam elma aromalıya yönelirim. İkinci sırayı greyfurt ve üçüncü sırayı şeftaliye veriyorum. Greyfurt’un bence greyfurt ile yakın akrabalığı yok, tatlı içimli bir içecek olmuş. Şeftali’de yine şeftali ile çok bir yakın akraba sanırım değil bir de daha tatlı olmasını beklerken greyfurt’dan daha az bir tatlılığa sahip. Bunlar bira niyetiile değil de serinletici bir çeşit alkol kokteyli niyetine içilebilir. Tuborg wave’de henüz soğuma aşamasında bakalım nasıl çıkacak :slight_smile:

Tuborg wave’in de biraz önce tadımını yaptım, Varım ile aynı alkol oranına sahip ve Varım’a kıyasla içerken ben birayım diyor ancak çok gövdesiz ve citra kesinlikle çok az hissediliyor, içilir mi içilir, bir daha alırmıyım-sanmam. İçinde citra olduğunu yazınca içmeden önce vaw demiştim :slight_smile: Ben ticari biralarda hala açık ara carlsberg luna’yı beğeniyorum.

7 Beğeni

Cık cık cık…
Bunu yakıştıramadım.
Nimet sonuçta, dökülmez.

3 Beğeni

Abi valla içmeyi denedim ama olmadı, çok pişmanım :grimacing:

1 Beğeni

Bence carlberg luna < efes summer blue
Varımda da
Elmalı< şeftalil< greyfurtlu
Wave i ise yorumlamaya bile değer bulmadım.

5 Beğeni

Ben de iki gün önce greyfurtlu Varım denedim. Sanırım forum kuralları her türlü sıfatı kullanmamıza izin vermiyordur. Onun için neyse ki 330ml’lik kutu idi deyip geçeyim. İşkence haline dönüşmeden son yuduma gelmeyi başardım.

Şunu anladım ki, Brewdog da olsa Efes de olsa meyva katkılı biralar bana göre değil.

2 Beğeni

Bu efes summer blueda garip bir olayla karşılaştım. Farklı zamanlarda farklı yerlerden aldığım şişelerde birbirinden farklı ot tadları aldım.

Ya bu ikisinden biri diğerinden daha fazla fln beklemişti. Ya bunlar sonraki partilerde ot değiştirdi ya da benim kafam güzeldi. Ama çok bariz farklı otlardı. İlk içtiğim cascadeyi andıran bir tada sahipken sonraki daha odunsu ve çimensiydi.

2 Beğeni

Aynı durum Frederik ipalarda da var. Bizim yerli üreticiler elde hangi ot varsa onu çakıyor galiba.

1 Beğeni