Yüksek alkollü yapalım derken... (Hazkat)

Selamlar,
Aranıza yeni katıldım. Başımdan geçen olayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Hazkat sitesinden GÖVDELİ PİLS GOLD EXTRA kitini candi sugar ile birlikte aldım.
Youtube videosunda 1060 ile başlanacağı söylenmesine rağmen 1050 ile başladım. (fazla su koymuşsunuz bende kuruyorum hep aynı seviyede başlıyorum dedi) :slight_smile:
Videodaki maya yerine 6Gr olan üstünde Belçika bira mayası yazan mayayı göndermişler (printerdan çıkan bir çıkartma ile yapıştırmışlar). Büyük harflerle yazmışlar “Uyandırma yapmayınız”
Peki dedim reçetelerine uyarak kurdum. 22-24 derece aralığında 8 gün geçti 1050’ den 1030’a inmiş. Firmayı aradım “1010’u beklemelisiniz” dendi.
Peki dedim bir hafta daha geçti 1015 ölçtüm. aradım anlattım durumu 1015 olmaz 1010u bekleyin. Tekrar peki dedik 29. gün sonunda 1012 de şişeledim ama kova nasıl bal şeker vs. kokuyor felaket.
oda sıcaklığında da 25 gün geçti. 2-3 günde buzdolabında bekledi ve tadım günü…
Aşırı yoğun bir bal/şeker kokusu vardı ayrıca bardak kenarında ince bir köpük, bardakta gaz çıkışı sıfır durumda.
Tekrar aradım durumu anlattım şirket sahibi Kadir ile görüştüm.
“Kesin yanlış bir şey yaptınız, ayda 1000 tane bu kitten satıyorum genelde yeni başlayan acemiler yapamıyor ve bizi arayıp şikayet ediyor. Firmayı övdü övdü her partide bende test için yapıyorum bizde öyle sorun olmadı, diğer siteler maya besini ile şarap mayası satıyor biz orjinal bira mayası gönderiyoruz vs vs. hiç bir yerde (google, sikayervar vs) bir şikayetimiz yok en iyi firmayız biz. Bu sektördeki satıcılarda yazılı olmayan kuraldır bu şikayet geldiğinde suç kullanıcıya atılır, yanında sembolik hediye çeki verilir konu kapanır” dedi.
Son olarak az önce konuştuğumda da “gazlanma olmadıysa canlı maya kalmamış olup şeker karışımını şişelemişsiniz” dedi.
Ne söylesem sizin hatanız şeklinde bir savunması var.
Bu firmadan alışveriş yaptığım için pişmanım arkadaşlar :slight_smile:

2 Beğeni

1 gönderi mevcut bir konuyla birleştirildi: Alışveriş Siteleri ve Tecrübelerimiz