Yurtdışındaki Mekanlar, Publar

İnşaatçıların da cebinde yoksa :sweat_smile:

2 Beğeni

Avustralya ingilizcesinde tekel bayi demek :slight_smile:

1 Beğeni

@Baltazar ne zaman geçtin Avustralya’ya?
Nasıl yakalandın ama…

1 Beğeni

Avusturyadır o, Avustralya olsa duramazsın…

4 Beğeni

Korenwolfda white blossom kişniş ve citrus
Headroom stout; double brown stout
Benim içtiğim double fruited sour bu türü çok sevdiğim için çok güzel geldi bana
ben neipa hazy yapmıştım ama double ı nasıl bi bakııcaz şimdi
:joy::joy::joy::joy::joy:kızlar bayıldı valla tabiki bende ama birayı ele geçiediler bana da bunların biralarının dibi kaldı, akşama biranın yanına başka şeyler artık

Bu da elden kaçan imperyal neipa
Bu arkadaş baya bi prim yaptı, bitiş de tatlı, laktoz veya stevia kullanılmış olabilir, en beğenilen bira bu oldu, ben souru da çok beğendim

10 Beğeni

West flanders Brugge’deyiz, bol bol quadruppel, lindemanslar, wittbier lar tüketildi, hatta tadım bile yapıldı.

Güne quadruppelle başladım, eşimse wittbier içti, burası bir kaç kuşaklık bir brewery, çeşit 6-7 adet, ortamı çok güzel, yanında da çıtır peynir tabağı aldık, tabak biralardan daha pahalı, genel olarak da her yer böyle.
Quadruppel fena değildi daha tatlı bitiş isterdim, wittbierı stil kıyaslaması olarak daha başarılıydı.

6 Beğeni

Tekneyle kanal gezisi yaparken gördüm bu breweryyi, bourgogne des flanders, burada tadım yaptık.

Lindemans kreik fıçıdan, badem tat ve aromasını eşim çok sevdi ben kendi yaptığıma eklemeyi düşünmüyorum, ipa, pale ale ve hatta alkolsüz bira dahi var, biraları güzel buranın, ve nehir kenarında gelip geçen kanal turlarını da açık havada seyredebilme imkanınız var, ortamı gayet güzel bu brewerynin.

8 Beğeni

Burada çeşit çok fazla, biz üç çeşit lindemas içtik burada

Framboose, apple ve pecreresse yani şeftalili olan, apple çok fresh yeşil ekşi elma
Şeftalili de çok güzel
Ama framboose bir başka

6 Beğeni

Buranın midyesi meşhurmuş, bir kwak rouge aldık yalnız mussle on the house aldık anason ve kereviz aromalıymış, anason tadı kokusunu hiç sevmedik, ben bunun kralını yaparım, kwak tabi enfesti.
Midye bir tane aldık 28€ idi

6 Beğeni

Son olarak dönüş yolunda içmek için(yolluk) uyumayayım diye malum 3 saat yol amstelweene ,
Wine benzeri tatlar aldım, ben beğendim eşim çok hazzetmedi,
Genel olarak aldığım buradaki lambiclerin, sourların kreik, framboose vb hepsi tatlı bitişli ve bu da onları çok güzel kılıyor, ama biraz daha az tatlı bitmesini isterdim, son şişenin arkasında dikkat ederseniz natural sweteners yazıyor, aklıma lactoz veya stevia geldi, ben de bunlardan kullanabilirim şu an kovada olan vatandaş sourlar için

7 Beğeni

Bunu da eve görmek için kwak, la korne ve çizme bardak aldığınız dükkandan aldım 11 € idi,
La korne 30€
Kwak:15€
Çizme Bardak:20€
İdi

9 Beğeni

Genel olarak Belçika Hollanda’ya göre %10 civarı daha ucuz geldi bize biralar anlamında, yemek her yerde pahalı.

6 Beğeni

Harika bir pale ale hatta nepa, Amsterdam’da kanal turu yaparken marketten alıp içtiğim biralardan.

5 Beğeni

Harlem’de eski bir kiliseden bozulup yapılan bir brewery,
Triple ipa ilk defa içtim, muhtemelen de son defa, kızlar yarımşar yudum alabildiler, bir de bu bira soğuk olmalı, bana yeterli gelmedi servis soğukluğu.

7 Beğeni

Türkiye’de bunları bulamayacak olmak çok acı

6 Beğeni

Hiç bulamayacak olanlar için daha acı :wink:

5 Beğeni

Bi arkadaş getirir belki tadıma, bizim gibi faniler de bakar tadına :slight_smile:

4 Beğeni

Edam’da içtiğim ipa, malt tabanı kaldırmamış hiç 5.9 abv yi, ibu çok harş geldi

Volendam’a yolunuz düşerse bu mekana mutlaka gidin

Buğay birası da yerel pilsner birası da drafttan gayet güzel ama deniz ürünleri harika, biz midye, karides, kalamar ve balık yedik

6 Beğeni

Bunlar da dün eve döndükten sonraki zayiat.

7 Beğeni

Bardaklar kırıldı mı yoksa?

1 Beğeni