Yurtdışındaki Mekanlar, Publar

Şişeden içmedim tabiki😉

1 Beğeni

Düşündüm de; acaba orval veya chimay bardağı kırabilir misin? :roll_eyes:

3 Beğeni

Sizi hep @BoBo alıştırdı buna

4 Beğeni

Sakar biraz, Onu da öyle kabul etmek lazım.

2 Beğeni

Bira tanrısı daş eder, tövbe tövbe…

Abi varsa belki getirir kardeşine hediye edersin dedim :slight_smile:

Chimay veya orval yok ama belçika bardağım var, hediyelik😉

4 Beğeni

Zahmet etmeseydin @Durul :wink:

3 Beğeni

Nasılsa kırılıyor di mi

2 Beğeni

Ben her türden bardağı itinayla kırarım :smiley:

3 Beğeni

The Queen’s Head London WC1X 9NB

1900’lü yıllarda kurulan ve savaştan yıkılmadan çıkan bir pub. Fıçılarda kölsch (onlar Köln lager diyor nedense) pale ale,ipa ve British bitters var.

İlk denediğim bira elbette classic bitter Lord Maples 4.0 abv

Ben musluğun başlığını çekip bira doldurmasını beklerken Jim başladı emme basma tulumba gibi bardağı doldurmaya. Bira oda sıcaklığında ve gazsız ama çok güzel köpük oluştu. Bira bizim yapmaya ve içmeye alışık olduğumuz gibi karamelsi asla değil. Damakta sek ve bitter. Bu bitter’lik-bitteri acılık olarak çevirmek istemedim- hop ve lovibondu yüksek maltlardan geldiği kesin. Güzel biraydı.

İkinci bira The Kernel Pale Ale Nelson Sauvin 5.0abv

Daha çok tropikal meyvemsi dengeli güzel bir bira.

Jim’e şu bira nedir diye sorunca minik bir tadım bardağına doldurup veriyor. Tapte orbit hefeweizen yazıyordu onu tattım ama çok kötü idi tadı dolayısıyla almadım.

Üçüncü bira Milk Stout 4.5abv

Kremamsı köpüğü olan aromada roasted barley olan sek içimli düşük gazlı güzel bir bira.

Bu Queen Victoria çok mu çirkin ben mi az içtim bilemedim?

14 Beğeni

Evde bu tarz bir sistem yapabilir miyiz acaba, fıçı sistemimiz yok ama belki bir tane böyle cask ale sistemi kurulabilir sanki…

3 Beğeni

The Brewdog W52TD Ealing London

Google maps ve citymapper yanlış noktaya yönlendiriyor. Şu Mabedin tam karşısı

çok geniş bir bira menüleri var

Ben ilk Elvis Juice ile başladım. Greyfurt aroması ve tadı önde güzel bir bira. Yapımında greyfurt ve portakal kullanılmış zaten ön planda turunç var. Şerbetçi otu ise geri planda kalmış.

1. Bira Dark Czech Lager. Lager olmasından dolayı sanırım çok da fazla özelliği olmayan damakta öyle akılda kalıcı bir tat bırakmayan yazın sıcakta bile sürekli içilebilecek bir bira.

2. Bira London Black. İşte tam bir black ale. Nitrojen ile servis ediyorlar çok artı bir özellik bence. Damakta bitter çikolata, kakao tadı bırakan çok dengeli hoş bir bira. Çok sevdim.

1. Bira OPUNTIA sour mango peach tropical imiş. Barmene Belçika orijinli mi dedim bilgisayardan baktı Glasgow dedi ben onun yalancısıyım. 1/2 pint 7₺. Sour kısmı tamam mango kısmı ok ama bu birada tuz var gibi :slight_smile: ben beğendim bu birayı.

Take away fiyatları güzel gibi

14 Beğeni

The Plough Inn W54XB London

İlk bira fullers esb. Elbette ilk kıyaslama o kadar esb yapan? benim biralar ile kıyaslama. Buradaki esbler ile bizim kit/tam tahıl yaptığımız esblerin alakası yok. Buradaki çok daha sek çok çok az karamel malt, daha önde şerbetçi otu karakteri. Bence bu versiyon daha güzel.

İkinci bira Guinness fıçı. Kutu ile fıçı arasında gerçekten çok fark var. Oylamam fıçı lehine olur.

20 Beğeni

Bir zamanlar Beşiktaş Akaretler yokuşunda bir mekanda fıçı Guinnes vardı. Bildiğimden değil, şundan da tadalım diye içmişliğim ve sonra içtiğim her kutu Guinnes için “o bu değildi “diye söylenmiştim, demek yanılmamışım…

2 Beğeni

Ve fakat lakin kutu Guinness’in de hakkını yemeyelim lütfen. Bana fıçıya epey yakın geliyor kendileri.

2 Beğeni

The Nags Head Covent Garden WC2E 8BT

MILD CASK ALE
Çok hoşuma gitti bu bira. MILD olsa da hani hafiften esb niyetine bile gideri var. Gayet maltsı, hafif şotlu bira. Çok hoşuma gitti.

GÜYA IPA
IPA ile uzaktan yakından alakası yok. Hani renk uygun olsa golden ale derdim. EKG şot var ama geriden geliyor. Daha çok malt önde.

Yemekler ve atıştırmalıklar ortalama. Mekan, ambiyans çok güzel. Tam bir İngiliz pub’ı . Tavsiye olunur.

14 Beğeni

The Victoria SW1W 0NR

1800lü yıllarda açılmış klasik ingiliz pub’ı imiş kendileri. Buckingham sarayına çok yakın bir konumda. Ambiyans çok güzel. Fish and chips eh işte. Chips güzel ama fish kısmı pek tatmin etmedi.
Yaklaşık 20 adet Craft bira musluğu var.

İlk bira The Victoria Golden Ale

Çok hoş İngiliz otları kokusu ve tadı var. Muhtemelen goldings. Birayı ılık servis ettikleri için aroma ve tatlar çok ön planda. Maltsı ve orta gövdeli güzel bir bira.

1. Bira Abbot Cask Ale

By birada aroma otu olarak fuggles kullanılmış reçetesine baktım. Bence goldings>fuggles. güzel bira ama bir daha içilir mi emin değilim.

10 Beğeni

Çook afiyet olsun…biralar neyse de keşke o fish and chips’i koymasaydın…offf :star_struck:

1 Beğeni

Çok da iyi değildi ya :stuck_out_tongue_winking_eye::beers:

2 Beğeni