6. Tübikok Buluşması ve Homebrew Yarışması

Puding neliydi acaba…

3 Beğeni

Tamam, o çıkarmasın, biz çıkaralım. Hem neliymiş bakarız.

3 Beğeni

Yanlız konuyu trollemek de köstek olmak sayılabilir, unutmayalım.
Bir de, sabah daire var.
Ben müsaade isteyeyim.
:vulcan_salute:

3 Beğeni

Abi zaten yeterince yaşlısın, kendini bin yaşında göstermeye çalışmasan ya.

6 Beğeni

Ya belli bir çizgi oturttum artık…
Evde sürekli kullanıyoruz biz “yarın daire var” söylemini… Hatta ben talebe ya da tedrisat falan da diyorum ben bol bol.
Zaten en baştan bu yana 2. Cihan Harbi diyorum…
Yeni değil yani bunlar.

4 Beğeni

Burada bir yanlışlık var. Yanlız değil Yalnız olacak :slight_smile:

5 Beğeni

“Ben” lerden en az birni de çıkartalım :wink::kissing_heart:

5 Beğeni

Kesin @BoBo değil bunları yazan, bu kadar hata hayra alamet değil…

Bu arada konuyla alakalı olarak, biranın adını bile yasaklayan bir zihniyete rağmen böyle bir etkinlik yapılması hoş, ancak;

Tüm romantizmimle Türk ev biracılığının gelişmesi gibi bir amaç için bu organizasyon yapılacak beklentisi, kapitalizmin duvarlarına çarptığından dolayıdır ki mümkün olduğunca forum halkı olarak biz bize olduğumuz etkinlikler dışındaki faaliyetlere katılmamayı tercih ediyorum.

Elbette bizden yarışmaya katılacak veya stand açacak arkadaşlara en içten başarı dileklerimi sunuyorum.

10 Beğeni

Postun başında destek için bira gönderirim tarzında yazılar sadece sana ait değil sevgili @BoBo . Ayrıca Benim de bu konu başından sonuna doğru düşen çok belirgin modum var. Beklentim daha yüksekti açıkçası. Hatta bununla ilgili bir çok şey söyledim ve yazdım da. Evet “bira” kelimesi özelinde senin gönderine yazdım ama senin gibi düşünen çok dostumuz var.
Yargılıyoruz ama instagram hikayesindeki paylaşımlarını da buraya ekleyeyim;

Konunun destekten kösteklemeye doğru evrilişini ise genel olarak yazdım. Nasıl bu forumla alakalı “kit biracıları istenmiyor” ya da “avamlık” önyargılarını yazanları hoş karşılamıyorsak biz de ona biraz daha hoşgörülü olmalıyız.
İyisi-kötüsü bir organizasyon yapıyorlar, malesef bizde hep kervan yolda dizilir mantığı var. Bu hoşuma gitmese de başarılı olmalarını gönülden istiyorum. Gördüğüm yanlışları özel olarak buradaki bazı dostlarla paylaştım. Giriş ücreti olayını ben abartılı bulmuyorum, çünkü “burada 50 liraya 3 çeşit bira ve sandviç varmış gidip içelim” mantığında gelenleri engellemek adına bir 0cret olmalı. Hatta bu satışın online site üzerinden yapılmasını doğru buluyorum. Burada başka sıkıntılar var gibi gözükse de bence önlem alma adına yapılan uygulamalar var. Neyse çok uzattım, Sevgili Boğaç,
kırdıysam kusura bakma, ama sanırım sen doğrudan üzerine almışsın. Öyle bir durum yok, bilesin.

8 Beğeni

Organizasyonu yapanlar kar amacı da güdebilirler, amaçları ev biracılığı gelişsin olabilir ama olmayabilir de, işte böyle bir organizasyon var, durum ortada, hiç olmamasından iyidir, böyle organizasyonlar ne kadar çok yapılırsa o kadar iyi, yapıldıkça başkaları da daha az hatayla daha fazlasını yapar umarım, ben bazı arkadaşlarımın bildiği üzre kişisel sebeplerimden dolayı katılmayı düşünmüyorum , yarışma birası da yapmadım, üşenmezsem elimde iki çeşit biram var, onları gönderirim, katılan arkadaşlarıma başarılar dilerim…

7 Beğeni

@ocho @Durul @magunay

Çok haklısınız… Uyarılarınız için kucak dolusu teşekkürler.
Daire diyip de @ers’ten fırçayı yedikten sonra yaşlı olduğumu yaşlı olduğuma vurgu yapmadan göstermeye çalışıyordum… Şimdi görüyorum ki turnayı gözünden vurmuşum, zira yaşlandıkça eskiye göre çok daha fazla yazım yanlışı yapmaya başladım ve bir 10 yıl sonra neler olacağını çok merak ediyorum. Ortaya böyle bir duyarlılık çıkmasına azıcık bile katkım olduysa onur duyarım… :slight_smile:

@menegin ben gereksiz yere üzerime alınmışım o zaman. Çok özür.

Katılacak herkese çok güzel bir gün dilerim şimdiden.

8 Beğeni

Geçmişteki ufak alan şikayetlerinden olsa gerek festivalin yeniden büyük bir alana taşınmış olması güzel, gel gelelim küçük çiftlik park’ın günlük kirası ne kadardır kim bilir… Keza mekanlarda bir bardak bira 55-65 tl aralığında iken, ben giriş ücretini de çok abartı bulmadığımı ifade etmek isterim.

Bu sene bende stand kurmayacağım ama destek için orda olacağım. Hiçbir iddiam olmadan yarışmaya da 2 çeşit bira yolladım. Bu tamamen böyle bir ev birası/kraft bira organizasyonunun yapılmasına devam edilmesi yönünde organizasyon sahiplerini, jüriyi, heyecanla yaptığı birayı başkalarına tattırıp yorum almak isteyen ev biracılarını, hobiye başlamadan önce “gerçekten oluyor mu ya?” merakıyla ev birası denemek isteyenleri ve (normalde 33 cl. şişeyi 40 liradan satmak varken orada hayrat görevi görecek) craft bira firmalarımızın şevkini kaçırmasın, onları motive etsin diyedir.
2 yıldır görmediğimiz hobidaşlarımızla buluşmak, iki lafın belini kırmak vs. her gün mutsuzluk ve umutsuzluk pompalayan gezegende güzel bir mutlu olma bahanesi.
:beer: :partying_face:

11 Beğeni

Ben bunu görmemişim, İnci Pastanesi’nde yediğimiz şey miydi o :smiley:

1 Beğeni

İnci derken dediğin benim bildiğim İnci ise orada puding diye bir şey yoktu bi kere.
Profit Erol olurdu orda.

4 Beğeni

İşte prof. Erol’u kastetmiştim :wink:

3 Beğeni

Oy iğrençleşti iyice

5 Beğeni

Kedidir kedi :smile:

4 Beğeni

Daha önce de demiştim, yüreğin taş kesmiş senin.

2 Beğeni

Eyvah. Bu kelimeyi forum yazışmalarında benim kulandığımdan başka bir yerde görmedim. Cevap hakkı doğdu.

Özel amaçlarla oluşturulmuş ve erişimin kısıtlı olduğu bir başlık altında devam eden yazışmaya katılamadığım için umuma açık yerde aynı konuya sahip bir başka başlık oluşturup ilk cümlesinde esprili bir şekilde gerekçesini açıklayıp sonra yazacağımı yazmış, soracağımı sormuştum. Hatta ilk cümledeki ifade yanlış anlaşılmasın diye emoji bile kullanmıştım.

Kimseye veya forumun işleyişine laf dokundurmak gibi bir amacım yok. Arada bir geyiğe de katkıda bulunuyorsam da forumdaki etkinliğimi mümkün olduğu kadar bilgi ve görüş alışverişiyle sınırlandırıyorum.

7 Beğeni

Forumda değil hocam, ekşiye bakın. Sizin espri yaptığınızın farkındayım Hatta olayı biliyorsunuz sandım.
Pardon bir de eski forumda öyle suçlamalar olmuştu.

3 Beğeni