6. Tübikok Buluşması ve Homebrew Yarışması

Valla nereye bakacağımızı şaşırdık, şu adresleri bir araya mı toplasak?

3 Beğeni

abi yüksek duvarlar arkasındaki şatolarınızdan halka inmeniz lazım. hep diyoruz :smiley:

4 Beğeni

İşte budur. Halkın devrimi yakındır!! :hugs:

3 Beğeni

Hatta ben Kraftmaster kategorisi için ekmek bulamayınca pasta ekledim :wink:

6 Beğeni

Bak o daha güzel olur

1 Beğeni

Sevgili Boğaç, wiki kısmını niye diğer üyeler göremiyor ki?

1 Beğeni

Görebiliyorlar.
Göremiyor olsalardı haberleri de olmazdı zaten.

2 Beğeni

Hmm. E oldu o zaman. Ben doğrudan üzerime alınmıştım. Düşündüğümden daha alınganmışım demek ki.

Öte yandan, bu elitlik suçlamaları her zaman her yerde var. Bilginin, araştırmanın, daha iyisini bulup uygulamanın uzağında olan birçok tembel zihin, kendi haline bakmaz, sağa sola saldırır. Bir de bunu makul, mutedil olma, hatta ‘delikanlı’ olma maskesinin arkasında yapar. Çok takılmamak lazım.

Şimdi varlığını Facebook’ta sürdüren bir Evde Şarap Yahoo grubu vardı. Ben de hiç katkıda bulunamamış olsam da üyesiydim. Bir gün üyelerden biri grubu ‘elitlik’ ile suçlayan bir mesaj atıp ayrılmıştı. Ki, grubun öyle anlaşılabilecek hiç bir karakter özelliği yoktu. Moderatörler de diğer üyelere görüş sorma ihtiyacı hissetmişti gerçekten öyle miyiz diye. Orada verdiğim cevabı burada da tekrarlayım: Elit olmayalım da avam mı olalım yani?

Ayrıca, kit birasıyla yetinenler tabii ki onu yapmaya devam edebilirler. Eğer bana söz düşerse, proseslerini iyileştirmek ve daha iyi sonuç elde etmelerini sağlamak için kafa patlatıp öneride bulunmaktan kaçınmam. Tam tahıl daha zahmetli, ve sonuçları da her zaman garantili olmayan bir yöntem. Ama kit biraları arasında şimdiye kadar ne kendi yaptıklarım, ne de başkalarının yapıp da tattırdıkları arasında hiç beğendiğim çıkmadı.

6 Beğeni

Evet görüyoruz ama cevap yazamıyoruz.

Forum altyapısının bir özelliği herhalde. Wiki’de muhabbetten ziyade makalelerin yer alması, bunun için de erişimin sınırlanıp ya seçilmiş bir grup (elit :grinning:) tarafından içerik oluşturulması, ya da başka üyeler tarafından hazırlanmış ve adminler/moderatörler tarafından denetlenmiş içeriğin konması düşünülmüş olabilir.

4 Beğeni

Evet hocam, tam da o şekilde düşünülmüştü.
Ne yazık ki bazen nereye yazdığımız dikkatimizden kaçabiliyor.
Belki de bu konu üzerinde düşünüp, Wiki kategorisindeki başlıklarda yer alan ve bilgi içermeyen gönderileri de temizlemek mantıklı olacak.

8 Beğeni

Yani günün sonunda elit miymişiz biz, ona göre totom kalkacak😁

4 Beğeni

Hmm. Hem tam tahılcı hem wiki müdavimi. Allahtan 1789’da değiliz.

5 Beğeni

Provakasyonlara karşı tetikte olalım

2 Beğeni

Bizde durum şu şekilde;

Tebrikler ve teşekkürler @Sehirkackini

32 Beğeni

Budur işte, helal size @Sehirkackini @menegin

15 Beğeni

Tebrikler :1st_place_medal: keyifli bir gün olmuştur umarım. Orada bulunduysanız deneyimleri de dinlemek isteriz vakit olunca.

2 Beğeni

Neyse bu sene ben katılmadığım için şanslısınız, keyfini çıkarın , seneye affetmem :slight_smile: .
@menegin @Sehirkackini tebrik ederim ikinizide :clap: :clap: :clap:

5 Beğeni

Ben maalesef bulunamadım. Muhtemelen @Sehirkackini deneyimlerini aktaracaktır.

5 Beğeni

Gerçekten gönülden tebrikler, her sene forumdan arkadaşlar yarışmada düzenli şekilde ödül alıyor sanırım :clap: Ödül alan biralarınızı da inşallah ileride ödüllü reçetelerde görürüz :beers: :slight_smile:

6 Beğeni

Reçeteler forumda var, daha önceki ödül alan reçetelerde forumda yer alıyor.
Ben sadece kraftmaster kategorisinin reçetesini eklemedim, sonuçta Knidos isterse bu birayı üretecek. 1. Olabilme ihtimalini düşünerek bu reçeteyi eklemenin doğru olmayacağını düşünmüştüm.
Özetle İzevbir de derece aldığımız biraların reçeteleri de, Tubikok da alınanlar da mevcut.

15 Beğeni