Bira Fıçılama ve Fıçı Sistemleri

Arkadaşlar, çok yavaş ilerleyen fıçı sistemine geçme aşamam artık son noktaya geldi. Dolap, fıçılar, hortumlar vs hazır musluk almam lazım. İlk aşama da 1 musluk alacağım. Aşağıdaki iki seçenek arasında kaldım, biri daha bütçe dostu bir musluk ama emin olamadım. Önerilerini paylaşabilirseniz sevinirim. Aşağıdaki 2 opsiyon dışında farklı önerilere de açığım, sadee akış kontrolü olan bir musluk olması şartım var.

Opsiyon 1: (İkisini beraber almam gerek)
Nukatap Musluk
https://tr.aliexpress.com/item/1005001450711993.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2259406a8PBPVL&mp=1&gatewayAdapt=glo2tur

Uzun Shank:
https://tr.aliexpress.com/item/4001080903647.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2259406a8PBPVL&mp=1&gatewayAdapt=glo2tur

Opsiyon 2: (Takım olarak satılıyor)
https://tr.aliexpress.com/item/1005002225173447.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2259406a8PBPVL&mp=1&gatewayAdapt=glo2tur

1 Beğeni

Ben opsiyon 2’ yi kullanıyorum, memnunum, bir sıkıntı yaşamadım. Ancak bugün alacak olsam opsiyon 1’ i tercih ederdim. Siz de incelemiş ve görmüşsünüzdür, bu musluk için çeşitli aksesuarlar mevcut. Dolayısı ile stout musluğu gibi bile kullanma imkanınız oluyor. @Olcun bunlardan kullanıyordu belki daha detaylı bilgi verebilir.

2 Beğeni

Bence de aradaki fark çok değil. Nukatap daha iyidir. İstenildiği taktirde ufak eklentilerle farklı yönlere de (stout musluğu) evriliyor

3 Beğeni

Nukatap iyi. Sorunsuz çalışıyor. Ancak bugün alsam LUKR bulmaya çalışırdım uygun fiyata.

Sitedeki fiyata bakmayın:)). Ürüne bakın geçin derim. Sadece Rusyada yarı fiyatından daha ucuza bulunabildiğini öğrendim.

Ama Nukatap başta çelik olduğu için gönlüm rahat. bir de kur bırak tadında çalışıyor. Birde seçme sansı daha çok olan ülke vatandaşlarının en çok tercih ettiği musluk tipi.

3 Beğeni

Çok güzel duruyor da pahalı cidden. Bu işin sonu son değil

2 Beğeni

Bahsetmeseniz şadırvan musluğu der geçerim :smile: fiyat babacanmış.

1 Beğeni

Yorumlar için teşekkürler, Nukatap ile devam edeceğiz anlaşılan. LUKR’ ı listeme alamadım bile fiyat durumundan :smiley: yine de öneri için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Tek çeşmeli bir kuleye 2. Musluk için delik delinebilir mi?
Kule içinden geçen metal boru yerine 2. Çeşme için gıda uyumlu saglam bir hortum kullanılabilir mi?

Bunların hepsi mümkün

3 Beğeni

5 tane sipariş verdim ama henüz gelmedi kargo olcaktı umarım haftaiçi gelir.

3 Beğeni

Cuma günü dükkanlarındaydım, başka firma olsa olduğu gibi yollar işine gücüne bakardı belki ama arkadaşlar muazzam bir işçilik ile (tek tek detaylı temizlik, conta ve balllock postların değişimi, basınç testleri, paketleme, etiketleme ile kargolama vs…) müthiş yoğun vaziyetteler. Mevcut ekonomik şartlar içinde öyle inanılmaz bir fiyatla hizmet sunmaya kalkıştılar ki haliyle gelen talep adeti insani iş gücünün yeterliliğinin çok üzerine çıkmış halde akşam geç saatlere kadar var güçleriyle siparişlerini hazırlıyorlar.

Tek söyleyebileceğim sabredin, sabrın sonu selamet.

9 Beğeni

Kargo yapınca whatsapptan bilgilendirme geçiyorlar. Sizde sorabilirsiniz ama merak etmeyin gelir, geçen hafta sonuna doğru kargolamaya başladılar.

6 Beğeni

Ben de yoğun olduklarını düşündüğüm için watsup dan rahatsizlik vermek istemedim. Daha yüksek fiyattan satabilcekken bu fiyattan satmaları taktir edilcek bi durum gerçekten helal olsun. Emeklerine sağlık

5 Beğeni

Selam,

Ben de kegerator projesinin sonlarına yaklaştım. biraburada.com’dan Nukatap musluk aldım. Uzun shank bu hafta (inşallah) tekrar stoğa girecekmiş. Şu an yalnızca shank ve dolap için tahta boyunluk yapmak/yaptırmak kaldı. Yerelden alabilecekken TR’den alıp geçtim. Fiyat karşılaştırması yaptığımda biraburada.com’un fiyatları bana makul geldi/geliyor.

Bu arada tahta boyunluk yaptırmak için tavsiyesi olan var mı? Koçtaş’a artık MDF falan gelmiyormuş. Daha önce başka bir dolap projesi için Gaziemir taraflarında bir firmadan büyük kontraplak alıp kestirmiştim. Yine öyle yapmam gerekecek sanırım. :frowning: Fiyatlar da coşmuş durumda.

2 Beğeni

Selam, uzun shank olsaydı ben de oradan almayı düşündüm ama shankı Çin’ den almışken hazır kargo ücreti değişmeyince musluğu da ordan aldım. Hazır kargo geliyor diye bi de bir kaç corni parçası falan filan gene 2 binlik olduk aşağı yukarı :slight_smile:

Ahşap parçalar için ben eski dolap kapakları vardı, onları kestirdim. Sonradan boyama planım olduğundan görüntüsüne pek takılmadim açıkçası. Ben de büyük tüp var, bedavaya getirdim bi yerden. Tüpün de dolap içinde olmasını istediğim için normalden fazlaca yükselttim. 20 cm yaptım parçaları, biraz yüksek oldu çalışması zor oluyor ama yine de sorun olmayacak sanırım. Varsa öyle eski parça ya da marangoz tanıdık değerlendirin bence.

10 Beğeni

Co2 2 derecede durmasi sorun olmazsa bende bu kadar yükseltmek istiyorum. 2. El bir derin dondurucu aldim 3 tane fıçı 1 de co2 aliyor ama boy yükseltilmesi lazim. Dolabin çalismasinda sikinti olmaz umarim.

3 Beğeni

Hangi derin dondurucuyu aldınız acaba?

Bence fazla yüksek. Dolabın çalışmasında problem olmaz ısı kaybı olmaması için yalıtıma dikkat edin bu kadar büyük yapacaksanız.

Uğur marka spot dan
Fazla vaktim olmadigi için eve getirdiklerinde gördüm:) daha büyük zannediyordum değilmiş, 1-2 sene kullanıp değiştiririm gibi geliyor. Yaninda da normal bir buzdolabi var eski fermantasyon için kullandigim.

2 Beğeni

Delinir fakat muslugun arka uzantilari schank cok kisa tutarsan