Bira Fıçılama ve Fıçı Sistemleri

Merhaba,

Bu dolaba baktım. Soğutma sistemi olarak statik diyor. Bu buzdolabı sıcaklıklarına çıkamadığı anlamına geliyor sanırım? Siz termostat ile mi kullanıyorsunuz? Dolabın iç zemini düz mü?

1 Beğeni

Öncelikle foruma hoşgeldiniz,

Statik demek buzdolabının nofrost olmadığı anlamına geliyor, üstten kapaklılarda genellikle nofrost özelliği olmaz, nofrost olmasına gerek yok zaten. Model sadece derin dondurucu ve normal soğutucu özelliği yok gibi gözüküyor (0-8 C gibi), Termostat ile dışardan kontrol gerekiyor. Bu modellerin nerdeyse hepsinde kompresör için ayrılmış basamak vardır, tabanı düz değil.

6 Beğeni

Evet termostat ile kullanıyorum. Basamak var ancak fena bir alanı yok, alt bölüme 3 fıçı sığıyor. Basamaklı bölümde 2 lt co2 tüpü kullanıyordum yakın zamanda 5 lt tüpü %30 eğimle sığdırabildim.

5 Beğeni

Arkadaşlar selamlar sıfırdan fıçı seti toplamak istiyorum satmak isteyen veya ikinci el toplanabileceğim bi yer var mı yardımcı olur musun?

1 Beğeni

Herkes bu başlık altında kendi deneyimlerinden bahsetti biraz foruma şans verebilirsiniz

3 Beğeni

Ben de aynı şekilde sıfırdan toparlamaya çalışıyorum. 19 lt’lik bir Cornelius fıçı, regülatör ve bağlantı adaptörlerini satın aldım. Ayrıca 2 adet musluk aldım. Ancak hala eksiklerim var. Henüz dolap olarak ne alacağıma karar veremedim. Max 2-3 fıçı kullanmayı düşündüğüm için muhtemelen bu başlığın tepesindeki Altus düzgün bir model diye düşünüyorum. Muslukların arkasına takılan uzatma borularını bulamadım. Ülkede biracılık adına ekipman satan yer maalesef çok sınırlı. Yurtdışından getirmek de mesele. :frowning:

1 Beğeni

Ben de düşünüyorum. Hem dondurucu , hemde soğutucu… Biraz bakındım ve bu modele odaklandım. 2 fıçı ve tüpü ve birde küçük fıçı alabiliyor…

1 Beğeni

Arkadaşlar selamlar, 5 lt’lik Efes pilsenin fıçılara sunduğu tüpten edinicem 1 adet. Yalnız ben bunu fermzilla tipi fermante için basınç altında fermante ve şişelere dolum olarak kullanmak istiyorum.

Resimlerdeki regülatörü alacağım hem basınç altında fermantasyon için fermanterin basıncını kontrol altında tutucam. Ancak bu 5 lt ilk co2 tüpleri için bir aparat ihtiyacım var mı bunu merak ediyorum. Bu konuyla alakalı tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Yakınızda bir mekan var mıdır? Eğer bar pub tarzı bir yakın dostunuz var ise yardımcı olurlar. Ayrıca Fıçıla.com da var ama çok premium ve pahalı. Forumda kullanmayı bırakan ya da bu konuda imal eden arkadaşlar var ise o konuya da yazarsan daha sağlıklı olur.

Slm muslukları nereden aldınız ve fiyat paylaşabilir misiniz?

Selam. BiraBurada’daki Nukatap musluklardan aldım.

3 Beğeni

Bu ürün stoklarda mevcut mudur hâlâ acaba?

Yaptırmıştık onun için de…

1 Beğeni

Konu hakkında şu başlıkta tartışılmıştı.

Sevgili arkadaşlar , ficibira.com 'firmasından Cenk bey Watsapp grubundan şöyle bir kampsnya duyurusu yaptı. "Fiyat bilgisi paylaşıyorum

19 Litre Cornelius Fıçı.

Contaları değiştirilmiş, basınç testleri yapılmış, komple elden geçirilmiş.

İyi kalite - Hasarsız

Adet Fiyatı: 300 TL
İstanbul mağaza teslim "

Sizlerle paylaşayım dedim. Bedava yani. Ben tane 900 e almıştım , geçen hafta … İhtiyaç sahipleri kaçırmasın…

3 Beğeni

Cenk bey bu kampanyayı site üzerinden yapacak mı?

“Ön ödemeli ve 2 gün içerisinde bitireceğiz kampanyayı. Özelden sipariş adetlerinizi bildirin” dedi Cenk bey. Telefonunu da yazayım kendisininin . İrtibata geçersiniz. Mobil teli : +90 542 532 19 20

2 Beğeni

Benim ihtiyacim var ama kargo yaparmi acaba? Yarin sorayim bari Teşekkürler.

1 Beğeni

10 ar , 5 er , 40 ar sipariş yazanlar oldu gruba. Özelden yazın bence… Ben de 3 tane daha sipariş verdim…

Kargo imkanı fıçı başina 50 TL farkla oluyor mus.

4 Beğeni