En Son Ne Aldık?

Güle gule kullanın. Daha sonraki alışverişlerinizde brew ware store ile de kayaslamanizi tavsiye ederim. Dönem dönem biri diğerine göre daha avantajlı olabiliyor. Bu arada bu store kegland in ilk storu

3 Beğeni

Burayı gördüm ama güven dolayısı ile veremedim. Bir daha bakarım. Kegland ile bağlantılı olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler.

2 Beğeni

@Alpayc 'nin dediği gibi onlara ait, ilginçtir, aliexpress’de eğer genel indirim yok ise Brew Ware daha ucuz olabiliyor, ama genel indirim olduğu günlerde Kegland’in daha ucuz fiyat verdiğini gördüm.

5 Beğeni

Fermantasyon sonrası FG veya SG ölçerken hesaplayıcı kullanmak şart.

Anladım. Fermantasyon sonrası için yani? OG için gerek yok. Anladığım bu.

Şu linkteki ekran görüntüsünden faydalanabilirsiniz. Hesaplayıcıda fermented worth kısmına tik atıp OG değerini girmek gerekir.

1 Beğeni
  1. fıçımı da böylece almış oldum. Artık şişeleri nereye koyacağımı düşünme zamanı
    İkinci musluğu da takacağım artık.
    Yeni parti için de malt almış oldum böylece. :beers:

9 Beğeni

Fıçı için meşhur bir söz var; ne kadar çok o kadar eksik. :wink: hayırlı olsun…

3 Beğeni

Artık hasat zamanını bekleyeceğiz:)

6 Beğeni

Bende keg’e geçenlerdenim. Ev nüfusuna +1 eklenecek pek yakında(10gün tahmini) Artık şişeleme yapacak vakit olmayacağı için eşimle düşünüp bu şekilde karar aldık. Fermente dolabım hali hazırda vardı zaten maalesef onu keg olarak kullanacağım. 6 fıçı + 2 de fermenter olmak üzere bi sistem tasarladım. Tek musluklu, 6lı dağıtıcılı tak çıkar şeklinde bağlantı elemanları. Fermente işini de bi şekilde çözeceğiz, sanırım basınç altında yapacağım. Ürünlerin çoğu Türkiye’den yurt dışından sadece bunları aldım. Onlarda ptt tarafından teslim alında ama getirecekler bakalım.

12 Beğeni

Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmek nasip olsun inşallah

3 Beğeni

Çok teşekkürler abi :grinning:

Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.
Yanlış anlamadıysam altı fıçıyı tek muslukla kontrol etmeyi planlıyorsun sanırım. Aynı anda bir kaç fıçıyı tek muslukla kontrol etmek çok zahmetli olacaktır. Fıçı yatırımını yanlış bulmasam da 6 yerine 4 olsaydı da (2 tane fermenter niyetine kullanacağını saymıyorum) yerine bari 1 musluk daha olsaydı diyesim geldi :slight_smile:
Sipariş verdiğin adresten musluklara da bakmayı ihmal etme derim :wink:

2 Beğeni

Öncelikle çok teşekkür ederim abi. Tavsiyen ve önerilerin içinde çok teşekkürler. Şu işler bi düzelsin iki musluk daha eklemeyi planlıyorum abi zaten. Tek musluk bi kaç ay idare etsin dedim artık :frowning:

1 Beğeni

Sağlıkla, huzurla kucağınıza alırsınız inşallah. Şişeden fiçıya yeni geçiyorsun ama Fıçıdan şişeye doldurmak için de şimdiden malzeme bakmanı tavsiye ederim :grin:

4 Beğeni

Şuanlık biraz stok var şişede onlar bitince düşüneceğim artık hocam. Pet şişeler ve yanında taşımalık 2 kg küçük tüp gibi bi sistem verimli olmazmı dersin.

Sağlıklı, musmutlu bir ömrü olsun inşallah

3 Beğeni

Isısını koruyabilirsen olur elbette. Ama fıçıya geçenlerin büyük kısmı tekrar şişelemek istiyor ya o sebepten kinaye olarak yazmıştım aslında :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Çok az kalmış, büyük heyecan vardır şimdi.
Ömrü boyunca bahtı açık olsun, hep iyi insanlar çıksın karşısına.

Şişelemeye vakit olmayacak da bakalım başka şeylere, mesela bira yapmaya vakit olacak mı? Beklemeye uygun bira stillerinden ilerlemenizi tavsiye ederim. :slight_smile:

2 Beğeni

Malzeme toplamaya devam …

8 Beğeni