En Son Ne Aldık?

Çok özür dilerim ama bu biraz haksızlık oldu bana…

2 Beğeni

3 aydır (yuh!) plastik kovalarda 12-14 derecede bekleyen biralarım vardı, bir problem gözükmüyor onlarda. Şaşırdım.

Neyse, şişeleme çubuğum gelsin şişeye alacağım onları. Çok iyi bira olmayacaklar muhtemelen, beklemiş kitlerdi hepsi. En azından kovalar boşalır da sarı renkli bira yaparım.

Kit bolluğu olduğu yıllardan, 2017 falan. Şimdi bir adet kit, hava kilidi conta vs aldım 300tl yi geçti…

13 Beğeni

Evde 20lt tencere ile çok yaptım. Biraz ağır ısınıyor. Tencere de bir boy büyük olabilir, bunun haricinde bir dezavantajini görmedim.

Hatta ilk denediğimde tam detayları hatırlamıyorum ama miktarı tutturmak için bir kısmını 6lt ikinci bir tencerede kaynamıştım.

2 Beğeni

Sayende zaman yolculuğu yapıp 2017’ye gittik :slight_smile:

3 Beğeni

8 Beğeni

Inşallah pencere markasından değildir tüpler, yoksa tefe koyarlar seni burada :slight_smile: Güle güle kullan, mayaların üretken olsun.

5 Beğeni

İsolab marka Cüneyt hocam. Alt kısmı da düz olduğu için ayrıca standa gerek yok.

5 Beğeni

Uzunca zamandır ertelediğim fıçı işine girişiyorum sonunda. En son eksiklerim bunlardı, bu hafta sonu evde atıl duran mini dolabı kesip biçerek projeyi tamamlamayı düşünüyorum.
image

6 Beğeni

Musluk için aşağıdaki adrestekini değerlendirebilirsiniz daha hesaplı, yakın zamanda aldım memnunum. https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08NXFZ7HB/ref=ox_sc_act_title_7?smid=A1MLCPFX6ZSI4&psc=1

1 Beğeni

Biraburadadan TnT şerbetçi otu karışımını aldım. Tek bununla smash tarzı bir bira yapmayı düşünüyorum.

5 Beğeni

Bb den Spalter select diye şot aldım. Bb pils kitinde kullanacağım… Taze mayşeden den de yine kit olarak new zealand pils aldım. Bunun TT si de vardı da bir önceki aldığım taze mayşe olarak hoppy citrus lager i daha denemediğim için ikinci bir tt almak istemedim onun için kit versiyonunu aldım.

2 Beğeni

Tazemayşe’den Mosaic Pale Ale mayşe almıştım.
Kurarken su ve dekstroz ekleyerek 23 litreye tamamladım. Ölçüm aldığımda og 1036 çıktı. Acaba bir hatamı yaptım derken 23 litreye tamamlamak için 15 litre su eklediğimi fark ettim.
Bunun sebebi bidondan 10 litre çıkması gerekirken 8 litre mayşe çıkmış olması. (Bidondan 10 litre çıkması gerektiğini siteden ürün açıklamasından da görebiliriz.)
Her ihtimale karşı hidrometre, kova vs. kontrol ettim hiç birinde sorun yoktu.
Yetkili ile görüştüm, mümkün olamayacığını makine ile doldurulduğunu belirtti. Konuyu anlattığımda ikna oldu ve
Yardımcı olacağını beni mağdur etmeyeceğini belirtti. Daha sonraki görüşmemizde bu yıl için ücretsiz kargo tanımlayacağını belirtti.
Fakat kargo indiriminin işime yaramayacağını doğru olanın aynı üründen ücretsiz gönderiminin yapılması gerektiğini belirttim.
3 şubatta başlayan süreç bugün tamamlandı. Kargo indirimi hariç başka bir şeyin ellerinden gelmediğini belirttiler ve ıban numaramı isteyerek eksik çıkan miktarın parasını hesabıma yatırmayı teklif ettiler. Meselenin bütün ürünün su gibi olması olduğunu bu tavırlarından sonra hiç bir şey beklemediğimi yeni ürün de istemediğimi belirterek konuyu kapattım.
Bir çok firmadan bir çok alışveriş yaptım ve bu derece aşağılayıcı bir teklifi ilk defa alıyorum.
Bu tazemayşeden son alışverişim oldu, bir daha kesinlikle alışveriş yapmam.
Şimdi bu yazdıklarımı bir şekilde okur veya duyarlarsa amacım veya isteğim yeni ürün göndermeleri değildir.
Bir değil iki bidon bile gönderseler kargoyu teslim almayacağım.
Amacım sizlerin de konuyu bilmeniz ve ona göre alışveriş yapmanızdır.

14 Beğeni

Ücretsiz kargo teklifi çok iyiymiş ya. Benden tekrar tekrar ücreti mukabilinde ürün al ben kargosunu ödeyeyim.

4 Beğeni

kargo ücretleri 20-30 tllere geldi ya herhalde onu hesap etmişler. muhtemelen de eksik olan kısım için 20 tl fln önermişlerdir. işte esnaflık :smiley:

2 Beğeni

Tam da dediğin gibi düşünülmüş bir şey.
Daha komiği aldığım üründe kargo bedavaydı.

2 Beğeni

Kestirip attığım için öneride bulunamadı. Kabul etseydim havale ücretini de benden isterdi diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Maalesef talihsiz ve tatsız bir alışveriş süreci olmuş :frowning: Firmaların biraz daha müşterinin ne demek istediğini anlaması ve onun beklentisine göre biz çözüm üretmesi gerekiyor. Bundan ötesi müşteri kaybetmek veya kazanmak dışına gitmez… Bende o kadar çok sorunlar yaşadım ki neler yaşadık neler gördük… Geçmiş olsun diyelim. Bir şekilde tüketirsiniz biter. Firma çok çeşit çok bakarsınız yolunuza…

1 Beğeni

Tazemayşe’de yaşadığım hüsrandan sonra Biraburada’dan ipa ve german kitlerinden sipariş verdim.
Beğeneni çok, deneyelim görelim.

5 Beğeni

Malt verimini merak edip bunu aldım

1 Beğeni

Hangi bölgedesiniz bahar arpası ekimi her bölge için uygun olmayabilir.

1 Beğeni