En Son Ne Aldık?

Bizim bahçeye alabilirsiniz öyle hediyeler :smiley:

3 Beğeni

Tam da doğum gününde :slight_smile:

2 Beğeni

Ahaha çok güzel olmaz mı

1 Beğeni

Tüh ya… kaçtı fırsat.
Bi sene bekle dur şimdi.

3 Beğeni

Eski zamanlar olsa İngiltere memleketine gittiğimde getirirdim birkaç kök. Ya da gidip gelen arkadaşlara getirtirdim. Dikecek yerim olmadığından, ilgilendim ama hiç icraata geçmedim.

1 Beğeni

Çoğumuz old schooluz zaten, hala getirtebilirsin, yerimiz bol😉

Kademe kademe ilerliyorum fıçıya

16 Beğeni

Gelemiyorlar ki. Türkiye hala kırmızı listede.

Bizim ayağımız Hollanda, Belçika, kırmızı listeye almadılar bizi hala

Bira burada firması yeni kit çıkarmış golden ale onu aldım bende…

2 Beğeni

Ben bugün doğrudan bunu aldım. Metro Kozyatağı. TETT 3 Eylül. Yani iki gün sonra ister istemez raftan kaldıracaklar. İlgililerin bilgisine sunayım dedim.

9 Beğeni

17 Beğeni

karbondioksit tüpü ve hortumlar kaldı bi tek

17 Beğeni

Butik biradan summer pils ve bock kitlerini aldım
Vino marketten june kitini aldım…

1 Beğeni

Seni de bi türlü tam tahıla başlatamadık

3 Beğeni

Gerçekten de öyle benim kadar kit de sabit kalan da az bulunur her halde :slight_smile: son yaptığım kitlerin hiç birinden de memnun kalmadım sürekli gol yiyorum (z) ama işte tt yi yıllardan beri dışarıdan gözlemliyorum da ekipman olarak zaman olarak hiç müsayit değilim. Yoksa yıllar önce çokten geçmiştim yani… Kiti de aslında kafam da çoktan bıraktım da tamamen “mecburiyettten” yapmak durumunda kalıyorum… Yoksa hiç memnun değilim artık ne eskisi gibi güzel iyi kitler çıkıyor hep kötü vasat veya idare eder şeklinde gidiyor. Ama işte gel gelelim mecburiyetlik var. Bizi böyle çıkmazlara düşürenler yüzünden ne tadımız kaldı ne de tuzumuz.

5 Beğeni

Port66 Hefeweizen ve woodforde’s wherry kiti olsa tadından içilmezdi.

2 Beğeni

Özellikle wherry’nin maltözü acemi hatalarını çok iyi gizliyordu. Kendi mayasıyla da, us-05 ile de, us-04 ile de iyi sonuç aldım. Tam bir yeni başlayan kiti, hem hata affediyor hem de “sarı bira” haricinde lezzetli bira olabileceğini gösteriyordu.

Baştan koyu renkli olduğundan (dark/red yerli gibi yüksek alkollü biraları çağrıştırıyordu) bardağı görünce yüzünü ekşiten arkadaşım "birer tane daha içer miyiz diyordu sonrasında :grinning:

1 Beğeni

Yurtdışı bira formunda birisi sormuş; woodforde’s tadına tam tahıl ile nasıl yaklaşırım diye gelen cevaplar ne gerek var kiti zaten aynı lezzette diye.

3 Beğeni

Maalesef arpaları attıktan sonra pompa kırıldı. Yerine ne alsam diye sizlere sormak istedim