En Son Ne Aldık?

Tecrübe edinip geldim, üründe bir sıkıntı yok ayrıca şu anda malum sitede 2,5kg*2 olanını alırsanız, 50 TL indirim kodu ile kilosu 123,80 TL gibi komik bir rakama geliyor. :beers:

2 Beğeni

Biraburadaya farklı birçok şot gelmiş

4 Beğeni

Vaaay çok güzel otlar gelmiş, sub 7 yok bende

1 Beğeni

Bi bakmderim hangisini nasıl nir reçetede kullanmak lazım bilmiyorum ama

Yap bi neipa kendine gel.

1 Beğeni

Schneiderlar 940,95tl tuttu. Bursa nilüfer metrodan aldım.

A santeleri bursada tek bir tekelde satılıyor ve ikisi 320 lira.

Summer brew 65tl tanesi.

3 Beğeni

Asante Adana firması burada bulamadım. Bi arkadaş fabrikaya gitmiş 130₺ demiş tanesine çok merak ediyorum

instgram hesaplarında hangi şehirlerde nerede satılıyor yazıyor. Kontrol edebilirsiniz.

Idaho 7 gelmiş. Çok merak ettiğim bir şerbetçiotuydu, artık bi’ ipa şart oldu.

1 Beğeni

Biraburadadan dörtlü gaz manifoldu aldım. İşaretli yerlerden oynama yapıyor ve gaz kaçırıyor. Buralara teflon bant sarıp iyice sıkıştırdım. Gaz çıkışı durdu bakalım

Reçete paylaşırsın bizde yapalım

Brewers friend, brewfather vb reçete kaynıyor be Selo😉

1 Beğeni

Malt bulması kolay bi tarif ver be abim. Beğendiğin bi tarif verirsin

En maliyetli stil herhalde neipa. Bugün 23lt 500 gram ot kullansan minimum 1300-1500 otlar tutar. 500tl malt tutsa, 100tl maya. 2000tlden aşağı çıkmaz neipa.

Malt sorun değil neipada sorun bu

Reçetede gördüğün gibi şotlarının miktarı, burada en kritik nokta fermentasyonun en şiddetli olduğu dönemde genelde 2.3. günlerde atılan şotları, mayaların bu otlarauğrattığı izomerizasyon önemli, o hazyness(bulanık görüntü) bu şekilde elde ediliyor, benim en sevdiğim stillerdrn biri

3 Beğeni

Ekipman toplamaya kaynatma ve mayşe kazanı geliştirmeye devam.

2 Beğeni

Böyle diy şeylere saygım var ama hazır yapılmış ekipmanları alıp kullanmak daha sonuç odaklı bence.

1 Beğeni

Hazır makina kullanmadım o yüzden fikrim yok. Geliştirilebilir ve değiştirilebilir parçalar (pompa, ısıtıcı), ikinci ve üçüncü kazan ile maltları kaldırmadan konforlu ve verimli çalışıyorum.

2 Beğeni

Doğrudur ama işçilik yapmak bana maliyetli geliyor.

Ben bu hikayeyi biliyorum :smiley: ben de böyle başladım. Çok keyifli ama birsürü hata çıkıyor. Onları çözmek düzeltmek de keyifli ama işin sonunda keşke en başında hazır bir makine alsaydım diyor insan. Makineyi hazırlamak için geçen zamanı hazır bir makine ile bira yapmaya ayırmak daha verimli olurmuş benim için. 3 kazanlı herms yapmıştım ben de, yer sorunundan dolayı kaldırdım depoya gittim Jet30 aldım :slight_smile: Kolay gelsin.

6 Beğeni