En Son Ne Almadık, Ne Yaptık?

Ikinci el dusursen haberleselim
:slight_smile:

2 Beğeni

Keşke düztere alsaydın, terstere işe yarar mı ki…

1 Beğeni

Ya ne bileyim… Elimizden bi tutan olmadı ki. Düzü herkeste var, ben ters gideyim diye düşündüm.

2 Beğeni

Ya işte bayılıyorum bu çağdaş Nasrettin Hoca tarzına :))

1 Beğeni

Ben de sana karşı boş değilim.

1 Beğeni

Soğutucu dolap, gönül isterdi ki kendi kendini soğutsun ama buz kasetine devam…

Bir 33 lt kova artı iki tane 2,5 litrelik pet şişe (buz için) alabiliyor.

Performansını test etmedim daha…

İçine de güzel bir kaplama da bulursam tam olacak :slight_smile:

15 Beğeni

Oo. Hayırlı olsun. Benimki çocuk oyuncağı kaldı bunun yanında.

1 Beğeni

Bu da çalışır hali…

17 Beğeni

maltın kilosunu 10 tl, kargosunun ise 59 tl olduğunu görünce almadım öyle boş boş baktım.
site : mayaland.
bu malt thracian. daha önce almıştım.

ben tüpü de derin dondurucuda tutuyorum. soğuktan böyle bir şey olma ihtimali var mı?

Aksine, soğuttukça tüp içindeki co2 sıvı hale geçtiği için basınç düşecektir.

Patlama vb. gibi konularda önemli husus, tüpün ve tahliye valfinin kontrollerinin yapılmış olmasıdır. Kontrolleri yapılmış bir tüp işin ehli bir dolun merkezinde doldurulduysa tüpün patlama riski yok denecek kadar azdır. Tüplerin test basınçları ve dolum basınçları arasında ciddi fark vardır. Bu sebeple doğru miktarda gaz basıldıysa ve tüpte hasar yoksa tahliye vanası çalışmasa bile bir problem olacağını düşünmüyorum.
Elbette her şeyde olduğu gibi dikkatli olmakta fayda var :slight_smile:

1 Beğeni

teşekkür ederim :)))

Soğudukça böyle bir durumu yaşama ihtimaliniz ortadan kalkıyor.
@Any nin söylediklerine aşağıdaki cümle hariç genel olarak katılıyorum. Her halükarda güneşten ve ısı kaynaklarından özellikle de dolu tüplerinizi uzak tutumakta ciddi fayda var.

1 Beğeni

Elbette ısı kaynağı ya da güneşten vb. korumanızda fayda var . 3-5 Lt tüpler 250 bar basınçla test edilir. Dolum basıncı 50 bar civarıdır. Bu sebeple, tüpte bir hasar yoksa herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.

Niye bu kadar ucuz? 20 karakter.

Eski ürün büyük ihtimalle

7 aydır kimse birşey yapmamış hep hazır almış heralde :slight_smile:

Gerçi bende de durum pek farklı değil, RasberryPi2 ve CraftbeerPi3 ile kullandığım panoyu güncelleme için neredeyse 3 yıl önce aldığım panoyu nihayet tamamlayabildim. Hazır güncelleme yaparken, sistemi de RaspberryPi4 ve CraftbeerPi4’ e yükseltmek kaçınılmaz oldu tabi :see_no_evil:

Alpayc Dayanıklı Ev Aletleri, Üretim, Dağıtım, Pazarlama, Turizm, İnşaat Ltd. Şti A.Ş. Holding gururla sunar

13 Beğeni

Çok yanarlı dönerli olmuş.
Bakalım kullanımına şahit olmamız kaç yıl sürecek.
:slight_smile:

4 Beğeni

Tebrikler güzel iş çıkarmışsınız.
Bu baslik sonuk kalmis ben de yarin DIY kompresorlü fıçı soğutma dolabımı paylaşayım burada.

6 Beğeni

Evet, işte bana bunlarla gelin.

3 Beğeni