Keezer (Kegerator) İç Ölçüleri Bilgilendirme ve Fıçı Sistemlerimiz

10ltlik corneliuslardan bulabilirseniz güzel olur.

3 Beğeni

Evet o şekilde bir dönüş olabilir.

Bir ara çok aradım ama bulamadım, bulduklarımda aşırı pahalı idi, bende arayıştayım.

1 Beğeni

Sıfırı aşırı pahalı ama ithal ürün. Kur fiyatları uçtu gitti.

2 Beğeni

Dolap buzluğu ve tabanı arası kaç cm? Coca-Cola, PIN Lock olan corniler belki sığabilir. Derinlik de önemli tabi. Güle güle kullanın.

2 Beğeni

Teşekkürler hocam. Yükseklik basamak alt kısmından buzluğa kadar 60cm, eni 38cm, derinlik de 20+14=34cm

1 Beğeni

Pin Lock fıçıların ölçüleri aşağıdaki gibi. Tabi bunlara sıvı ve gaz bağlantıları da yapılacak alan lazım.

Yükseklik: 56cm
Çap: 23cm

2 Beğeni

Bu da benim keezer maceram :slight_smile:

Model: Beko 3106G
Collar ölçüsü= 54 uzunluk, 18 yükseklik, 4 kalınlık, masif meşe ağacı

Pattex’in sıvı çivisi ile tutturdum, kurumasını bekliyorum. 3 tane daha musluk takacağım. Collar yalıtımı yeterli olmazsa iç kısıma poliüretan panel de yapıştırmayı düşünüyorum.

6 Beğeni

Şahsen ben bu kısma hiç takılmadım ve herhangi bir yalıtım malzemesi kullanmadım. Mutlaka faydası vardır yalıtımın ama hesaplayamadığım için takılmıyorum :slight_smile: :beers:

1 Beğeni

Keezer 2-3 gündür çalışıyor, collar kısmı bana biraz soğuk gibi geldi, sanırım köpük de koyacağım.

Sonunda ilk biramı içmek nasip oldu, ek olarak soda da var :slight_smile:

WhatsApp Video 2024-03-03 at 11.09.13_37cc6f67 (3)

Hava sirkülasyonunu sağlamak ve alt-üst sıcaklık dengesi için bir tane de fan ekledim. Sürekli olarak çalışacak, belki ileride kapak açıldığında devreyi kesecek bir modifikasyon da yapabilirim.

Her kapak açılıp kapandığında kompresör devreye girmesin diye sıcaklık probunu su dolu eski bir PBW kutusunun içine salladım.

Bir sonraki hedefim ise drip-tray ve diğer 3 musluğu takmak :slight_smile:

15 Beğeni

Herkese harika bir cuma diliyorum :slight_smile: Ufak güncellemeler yaptım aşağıda paylaşıyorum:

Colların iç kısmını XPS levhalar ile kapladım, yalıtım açısından baya fark etti. Artık collar terleme yapmıyor ve kompresör daha az devreye giriyor. Hem daha az gürültü hem de tasarruf. Termostatı değiştirdim ve kontrol panelini ön tarafa monte ettim. Hala muslukların ve drip tray’ın gelmesini bekliyorum, kısmetse bir sonraki güncelleme de o olacak :slight_smile:

~Dipnot~
Merak edenler için termostat şu: https://www.amazon.com.tr/dp/B08H4RK4D5?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

9 Beğeni

Şu site ve ürün nedir, neyin nesidir acep, var mı araştıran acaba ?

Sanırım Almanya tabanlılar, bu da gümrük ve fiyat şahsi limiti aştığı için şirket aracılığıyla getirmek, müşavir kullanmak demek. Ürünün fiyatı kadar da bunlara para verirsiniz muhtemelen.

Çok şık olmuş, elinize sağlık. Katotek’ in basit modelini almıştım, çabuk bozuldu biralar dondu dolabın içinde. O yüzden pek güvenemiyorum markaya, ancak bu cihaz daha kaliteli bir ürün modeline benziyor. Şu anda elimde eski Butik biradan aldığım cihazla dolabı idare ediyorum ama fermantasyon dolabını kullanmam için 1 tane daha almam lazım. Sanırım inkbird marka tercih edeceğim bu sefer. Amerikan ev biracıları arasında çok popüler her videoda görüyorum neredeyse.

Derece gerçek gösterme hiç bahsetmiyorum yazmışsınız. Doğruyu göstermiyormu

1 Beğeni

Bizim kullandığımız termostatlar ya da termometreler çok farklı değerler gösterebiliyor ne yazık ki. Halen kullandığım STC’nin iki ölçüm sensörü var ve ikisi aynı dereceyi hiç göstermedi bugüne kadar. Ama 2,2 / 2,5 türünden ufak tefek farklar bunlar, ben çok takılmıyorum.

1 Beğeni

Merhaba stc yi bana önermediler yanlış ölçüm yaptığı için. Aldığım ürünle stc arasında da ciddi fsrk vsr Resimdeki cihazı önerdiler ve aldım. Yurtiçi bulamadım dışarıdan sipariş geçtim ve 2 haftaya gelecek sandık tipi dolap aldım ondan sordum

1 Beğeni

Şu ana kadar bir sıkıntı yok, uzun vadeli tecrübelerimi de paylaşırım. Fermentasyon için benim de bir soğutma çözümüne ihtiyacım var, Urla’da hava neredeyse 30 derece şu an.

Geçen süre zarfında diğer muslukların yerlerini de deldim, nukatapların birisi geldi, diğer üçünü hala bekliyorum.

Sap olarak da dört adet KegLand Bishop aldım: https://www.biraburada.com/urun/bishop-bira-muslugu-sapi ilginçtir ki KegLand’ın resmi sitesinin yarı fiyatına satıyorlar. KegLand’da şu an 19.95 AUD’ye satılıyor (~415 TL, gümrük hariç).

6 Beğeni

Güle güle kullanın. Burada drip tray harika :slight_smile:

1 Beğeni

Valla asıl drip tray dolabın içinde duruyor, önce dolabın üzerine monte ettim fakat görünüşünü sevmedim, bir de tahta kısma monte ettiğimde musluk ile drip-tray arasında bardak için yeterince boşluk kalmıyor. Tam manasıyla kullanabilmem için dolabın kenarını delmem gerekiyor o işe de gaz hatlarının yerini bulmak gerektiğinden girmek istemiyorum (termal kamera lazım…) Şimdilik dolabın içinde bardaklık olarak kullanıyorum :smiley:

Şu anki drip tray ise aslında bir saksı :smiley:

5 Beğeni