Keezer (Kegerator) İç Ölçüleri Bilgilendirme ve Fıçı Sistemlerimiz

Hatay’a nasıl götürecen sen onu.

4 fıçı 2 tüp var benimkinde, markası uğur

2 Beğeni

Durul hocam merhaba.
Uğur’un hangi modeli olduğunu paylaşabilir misiniz lütfen?
Teşekkürler

260-280-360 DSDen hangisi

1 Beğeni

@menengin 29 ekime gelirken getirir olmadı ahahah

halledeceğim senin işi, şaka değil :slight_smile:

1 Beğeni

Güveniyorum sana o zaman

1 Beğeni

360 DS büyük ihtimalle etrafı kaplandığı için göremiyorum üzerinde yazıllanı, derinlik 48, bir de fermentasyon için şunu aldım yeri olan bunu alsın derim rahatlıkla 6 fıçı 2 tüp sığar

9 Beğeni

ikinci el yatay dual dolap bulmanin zorlugu ve piknik muslugundan servis etmeyi planlarken bir anda bildigimiz dumduz mutfak tipi buzdolabi neden olmasin diye dusundum, Bu urunler genelde yeterince genis oluyor, tek aklima takilan soru mesela 2 ficiyi dolabin tabanina koydum, 5kg tupude ust katlardaki izgaraya koydum diyelim, Bu yukseklik farkinin kullanimda bir etkisi olur mu ?

Ek olarak beer line uzunlugu cok onemli gibi duruyor, Ozellikle akis kontrolu olmayan musluklarda ki benim muslugum bu tarza girecek maalesef.

Akis kontrolu olmayan musluklar icin beer line 1 metre yeterli gelir mi? Yabanci kaynaklarda ideali 2-3 metre olarak veriliyor. Klasik turk akli olarak dusunursek :slight_smile: 1 metre ile kotarabilen arkadaslar var mi ?

Boyle bir durumda flow rate nasil oluyor? ( ornegin 50 CL bardagin dolma saniyesi) Kopuklenme durumundaki ideallik?

İşin hakkını verecekseniz sandık tipi mantıklı, diğer dolaplarda sıkıntı yaşama durumunuz daha çok.
Onun dışında özellikle akış kontrolsüz musluk kullanacaksanız kesinlikle uzun hortum öneriyorlar. Benim hortumlar 2.5 mt ama onda da şöyle bir problem var, bardağın 50-75 ml kadarı gazsız geliyor. (200 ml bardakla içmeyi sevdiğimden büyük sorun bana göre.)
Kısa hortumla denemedim ama ilk günden itibaren 10-15 gün civarında beklemeye sabır gösterirseniz 10 psi basınçta ben akış ayarını ben hiç kullanmıyorum diyebilirim, en açık konumda bırakıyorum. ama bazı arkadaşlar 30 dan başlayıp 10 psi a hatta serviste 7 psi a kadar düşürüyorlar, ben bu denemede köpük sorunu yaşamıştım.

3 Beğeni

Isin hakki yatay dolap ona suphe yok :slight_smile: Zaten benim amacim ilk bir suya dalip yuzmeyi ogrenmek. Halihazirda hortum ucuna baglanan plastik musluklar ile baslayacagim. Bu konuda dikey dolabin yatay dolaba gore sikinti yasama durumumuz nedir?

Bundan sunu anliyorum, ilk gunden 10 psi verip kendi kendine 10-15 gun ellemezsek akis kontrollu musluk olmasada bir sorun yasamiyoruz.

500ml icin sorun olur mu?

1 Beğeni

Olmaz heralde :slight_smile:

Ben bu şekilde akış kontrolünü son seviyede kullanıyorum, ama bu demek değildir ki sorun olmaz, benden çok daha tecrübeli arkadaşlar var bu forumda.

Yani ben ön kapağa musluk bağlayacaksınız sandım, sadece fıçı koymak için hiç bir sorun olmaz.

1 Beğeni

Ben eski bir Vestel calisaniyim. Zorlu da gecen 6 yil denetim sonunda biraz bilgim var. Zorlu dan ayrilana kada Menegin gibi dusunuyordum. Bu urunu, buzdolabi sogutucu teknolojisi konusunda bilgisi olan bir arkadasimin tavsiyesi ile aldim.

Urun 7 yil garanti li. 7 yil bitince satar yenisini alirim diye dusunuyorum. 4 fici icin oldukca uygun bir urun. Bana sifiri garanti dahil 2300 e maloldu.

Urunun elektrik sarfiyati, sessiz calismasi, karlanma yapmamasi acisindan iyi oldugunu gozlemledim. Kardesime de ayni sistemi yapacagim.

2 yildan fazla garanti vermeselerdi yine almazdim.

4 Beğeni

Ek olarak, yaka eklediğimiz zaman iç kısımları iyi bir yalıtım malzemesi ile kaplamak önemli. Bu şekilde derin dondurucunun aktif çalışma aralığı uzuyor. Bir de buna ısıya dıyarlı fan eklerseniz 10 numara 5 yıldız iş oluyor. Ben sensörü, keglere yapıştırıyorum yalıtımlı bir şekilde.

İçeriye 142116 ölçülerinde hava almayan saklama kapları da koydum. 3 adet bu kaplarda şerbetçi otları ve kuru mayalar tutuluyor.

Merhaba Arkadaşlar dolap yükseltme için Hatay da yaptıran arkadaş varsa yer konusunda yardımcı olabilir mi ?

Selamlar, bizim ofis taşınırken fotoğraflardaki eski buzdolaplarını uygun fiyata aldım. Şimdi bunlarla neler yapabiliriz sorusuna yanıt arıyorum :slight_smile: aslında niyetim üzerine kule koyup fıçı sistemine geçmek ama buzluk kısımları engel olacak gibi. Kapaklara da musluk takabilirim benim için sorun yok.

Dolarplardan birinde buzluk kısmı küçük bu nedenle 1 adet fıçı kesin sığacaktır, 2 adet fıçı koymak için küçük buzluk kısmını düzleştirip aşağıdaya doğru sarkıtmak gibi bir fikrim var ama muhtemelen dolabı bozarız :stuck_out_tongue:

Diğer büyük buzluklu olan dolap için de buzluk kısmını yine dolabın arkadasında kalacak şekilde aşağıda doğru düzleyebilir miyim acaba? Fikri olan var mı? (buzluk kısmı metal, civataları var sökülüp fiziksel güçle düzleme yapılabilir)

En kötü ihtimalle yaz aylarında kullanmak üzere plastik kova için fermanter yapacağım ya da tekrar aldığım fiyatlardan satarım letgo üzerinden.

Dolap 1:

Dolap 2:

3 Beğeni

Cihazlar hayırlı olsun.

Buzluk kısmı soğutma devresinin temel elemanlarından evaporatördür. Bildiğim kadarıyla düz üretilir, ölçüsüne göre bükülerek şekillendirilir. Geriye açmak herhalde mümkündür ama bükülürkenkinden daha fazla ihtimam gerektirebilir.

Eğer hasar görürse düz halde yedek parça olarak bulunuyor. Az önce gugıllarken evaporatörden ziyade ‘Roll bond’ veya ‘rolbont :grinning:’ adlarıyla anıldığını farkettim.

Fakat yeni parçanın fiyatı, montajı, tekrar gaz basması falan astarı yüzünden pahalıya geleceği için, açma işlemini azami dikkat ile yapmakta fayda var.

1 Beğeni

Bilgiler için teşekkürler, en azından ihtimal görünüyor. Bir soğutmacıya bugün göstereceğim bakalım o nasıl yorum yapacak. :slight_smile:

Merhaba Arkadaşlar, keezer da sona yaklaştım, bir kaç eksiği kaldı. 3 gün önce 2 adet fıçıyı gazlandırmaya başladım, hattın kaçak testini yaptım sıkıntı yoktu, son 2 gün regülatör göstergeler sabitti, 3. günde baktığımda 2 göstergede düşüş var, sizce bu kadar düşmesi normal mi ?

Hocam ilk defa yan koyulan keg görüyorum