Keezer (Kegerator) İç Ölçüleri Bilgilendirme ve Fıçı Sistemlerimiz

Tüpün fiyatı 750 olmuş. Dünden pahalı yarından ucuz gerçek oldu artık :frowning:

2 Beğeni

Bunlar daha iyi günler

2 Beğeni

Bol köpüklü biralar :beers::beers:

1 Beğeni

Hobisine yatırım yapmış, yapmakta olan insanları son trene binenler gibi düşünüyorum ben de artık maalesef :slightly_smiling_face:

Güzel günlerde sevdiklerinizle keyifli biralar :beer: :beers:

3 Beğeni

540 lt lik bir sandık tipi dondurucu var babamda. kouştu KOnuştuk anlaştık alıcam. dekoratif iyi bir dizayn ile görsel olarak konulduğu yerde bar havası da yaratıyor. yukarıdaki resimlerden gördüğüm çok güzel modeller var. en son bu işe girip zirveye taşıyacağım bu işi bakalım. zamanı geldiğinde bilgi ve yönlendirme desteklerinize ihtiyacım olacak. şimdiden saygılar herkese güzel, keyifli ve sağlıklı günler

6 Beğeni

Doların serpildiği bu dönemde cesur cesur hareketler. Ben, shank olsun çelik musluklar olsun regulator olsun iyi para vermiştim. Ufak tefek likit ve gaz hostları hortum derken de güzel yerlere geliyor toplamda ödenen.

Ama üç günlük dünya diyip yürüyoruz hobiye.

Hayırlı olsun, afiyetle kullanmanız dileği ile…

5 Beğeni

Kegerator ile ilgili bir sıkıntım var.

Kegerator’ın ısı kontrolü için 2 ayrı termostat kullandım. STC 1000 ve Inkbird ITC-308. Probu şu an 1 litrelik bir şişe içine konmuş suya daldırdım. Oradan ısı takibi yapıyorum.

Sıcaklık değerim 1 derece ve tolerans 1 derece. 3 dk bekledikten sonra çalış yönünde.

Her iki termostatta, - değerlere gidiyor.Normalde 0 derecenin altına indiğinde termostatın soğuk bölümüne takılan priz in elektrik akımını kesmesi gerekiyor. Ancak, aynı elektrik soketinden akım gelmeye almaya devam ediyor. Bu her iki termostat içinde geçerli. Sıfırın altındaki değerlere inmiş buzdolabının fişini bu sefer sıcak kısmına takıyorum. Normalde, prizin ısıtma kısmı için kullanılan bölüm çalışmıyor. Kontrol panelinde ısıtma yazıyor. Ancak ısıtma fişinden elektrik alamıyoruz.

-13 lere iniyor sıcaklık. fıçılardaki ürünler donuyor. Forumun çok değerli bir üyesinden aldığım ödüllü biralar şişeler patladığı için ziyan oldu içemedim. Lagerin de bekleyen biralar donduktan sonra bulanık oluyor. Çökelme için bekle babam bekle.

Benzer tecrübeleriniz varsa paylaşmanızı rica edeceğim.

Çok enteresan farklılıklar var. Normal 220 voltla çalışan kuluçka termostatları ile daha kolay ve daha doğru kontrol edilebiliyor aslında Olçun Bey.

1 Beğeni

Emeğinize sağlık , inanılmaz faydalı bir çalışma olmuş . Sonsuz teşekkürler…

Sevgili arkadaşlar ; Fıçılamaya geçiş yapmayı düşünen biri olarak Vino Marketin revize fıçılarından almayı düşünüyorum. Fiyat çok uygun biliyorsunuz. Forumdaki Fıçı başlıklarında pek değinen olmamış bu konuya. Problem yaşar mıyım.? Alan arkadaşlar memnun mu acaba?

@Baltazar oradan aldığı fıçıların bağlantı noktaları, silikonlarında sorun yaşamıştı sanırım. İkinci el ürün olduğu için sorumluluk da kabul etmiyorlar, kendiniz degiştirmek zorunda kalıyorsunuz.

Fiyat farkı yoksa fıçıbira ile iletişime geçmenizi şahsen tavsiye ederim.

6 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Vino Markette nerdeyse 1 / 4-5 fiyatına… Şu anki fiyatı 590 TL. Hiç değilse ilk 2 fıçıyı 2. el alayım dedim . Bağlantılar çok pahalı mıdır acaba ?

Evet benim fıçılar da sorunlu gelmişti. Ama sorunlu parçaları fotoğraflayıp gönderdiğimde yenilerini yolladılar.

1 Beğeni

Ne zaman almıştınız ? Şu anda sorunsuz kullanabiliyor musunuz acaba?

İki farklı zamanda aldım. İlk fıçıları 3 yıl önce sonrakileri geçen yıl aldım. İlk fıçılar da sonrakiler de sorunluydu. Hepsi değil tabi bazıları. Halbuki o kadar da uyardım sorunlu fıçı istemiyorum diye. Kiminde kapak sorunlu geldi, kiminde çekvalf. Ama bildirince sorunu çözdüler. Test edip yolluyoruz falan diyorlar ama hikaye. İçinin kola dibiyle geliyor fıçılar. Şu an 5 fıçı var onlardan alınma. Hepsi sorunsuz.

4 Beğeni

Açıklama için çok teşekkür ederim.:pray::beers::beers:

1 Beğeni

Ben toplam 6 fıçı aldım peyderpey. İkisinin gaz ball lock ü bozuk birinin dip tüpü hiç yoktu. Bildirdiğimde hiç bir değişim, tamir yapamayacaklarını bildirdiler. Basınç testinin yapıldığına inanmıyorum. İlla ki conta seti alıp değiştirmek lazım çünkü contalar erimiş ya da pislik içinde oluyor. Bozuk ball lock ve dip tüpü İçin alirxprese bir fıçı parası daha verdim.
Ama ne yazık ki her türlü soğur almaktan çok daha ucuza geliyor ve adamlar piyasada tek. Uysa da oradan uymasa da oradan alınacak

1 Beğeni

@Baltazar çok teşekkürler…:beers::pray:

Conta vs sarf malzeme kapsamındaki şeylerin iyi durumda olmamasını anlarım. İkinci el bir üründe zaten bu tip şeyleri hemen yenilemek daha doğru. Ama dip tüpü olmayan bir fıçı göndermeleri kabul edilir bir şey değil. Herhangi bir parçasının normal çalışmayı engelleyecek kadar deforme olmuş olması da kabul edilemez. Sonuçta ikinci el mal mı alıyoruz, hurda mal mı?

Ben geçen sene bir tane almıştım. Eksiksiz geldi ve herhangi bir parçasında deformasyon vs de yoktu. Tüm o-ringleri hemen değiştirdim. Ball lock postlar eski tip. Sızdırmazlık problemi yaparsa iç elemanı çıkarıp değiştirmenin kolay bir yolunu göremediğim için Aliexpress’ten yedek bir çift post aldım.

Ama bu masrafı niye yaptığımı bilmiyorum, çünkü fıçıyı şimdilik mayalama kabı olarak kullanıyorum.

3 Beğeni

Çok haklısın kardeş , güzel açıklamışsın. Yorumlarınız için çok teşekkürler. Çok faydalı oldu…