Reçetem Olur Musun?

Öyle bir dernek var ve haberim yok, utandım kendimden :slight_smile:
Bu arada sizin bir reçetematiğiniz mi var, bu nasıl hız böyle :slight_smile:

3 Beğeni

Sizin ilk önerinizi değil bu son önerinizi ve ilave olarak @durul’un Roggenbock reçetesi de denemek istedim, o reçete de aklıma takılmıştı. Valla bu hobiye değişik tatları denemek için girdiysem Durul’un reçetesindeki eksikleri de tamamlarım dedim ve eksik otları da sipariş verdim. Yanlız Durul’un bazen akıl oyunları beni şaşırtıyor :slight_smile: kolay yolu seçmeyip insanları araştırmaya itiyor, tomahawk otunu herhalde yurtdışından getirtti bu otu da buralarda bulamam diyordum ki araştırınca columbus otunun diğer ismi olduğunu öğrendim, bildiğimiz columbus otuymuş :sweat_smile:

6 Beğeni

Doppelweisenbock veya weisenbock demek istediğinden eminim

4 Beğeni

Çavdar maltında şu 45 derecedeki süreyi en az 20 yapalım derim, malum çok sakız gibi jelatinize birşey oluyor buna biraz olsun fayda eder ne dersin

4 Beğeni

Yani yazdıktan sonra aklıma da geldi ama değiştirmedim.

4 Beğeni

Roggenbock reçetesini weisenbock gibi düşünüp oradaki buğday maltı yerine çavdar kullandım. Bu alaman biralarında ota çok da takılmamak lazım, her tür alman otu gider, acılık için de elde ne varsa bende tomahawk varmış demek ki o zön, şimdi olsa hallertauer taurus kullanırdım

4 Beğeni

Sabırla vakit ayırıp bilgi verdiğiniz için teşekkürler @menegin ve @Durul . Artık bu kadar yardım ve bilgilendirme sonrası kolları sıvayıp yapmaya başlarım, o yok bu eksik diye bahanem de kalmadı :slight_smile:

4 Beğeni

Dernek büyük ve güçlü ama memleketteki bütün aventinusları @CeyhunMisir topluyor.
Bu arada siz eldeki maltları yazıyorsunuz, reçete ayağınıza geliyor gibi bir servis oluşturacağız. Bir nevi kapıda overlokçuluk :slight_smile:

6 Beğeni

aylık üyelik ücreti kaç bira olcak abi bu hizmetin :slight_smile:

4 Beğeni

Fiyatları özelden konuşalım :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

O zaman üyelik ücretini biran önce takdim edeyim de üyelik işlemleri başlasın, ben akşama eldeki maltları, mayaları ne var yok çıkartıp yolluyorum, oh valla reçete yapma derdide kalmadı, yaa bir de bu dernek temizliğe de bir çare bulursa başka insan ne ister ki :rofl:

4 Beğeni

Senin için tavan fiyattan, niyeyse bizim Boğaç gibi, “bulgur yoktu pirinç ekledim, salça yoktu nane koydum, bu tarifin olmamış” potansiyeline sahip izlenim oluşturdun bende :slight_smile:

6 Beğeni

Öyle abi ben her zaman eldekini değerlendirme taraftarı bir insanım :slight_smile:
En ufak kargo olmuş 20-25 TL. Böyle olunca muadil elimde ne varsa katıyorum.

Bu arada en son imeceden aldığım bardak yine kırıldı. Orda da bana özel birşey mi oluyor acaba :nerd_face:

3 Beğeni

Zooma gelenlere indirim sağlanacaktır

4 Beğeni

Reçete bu işin en güzel kısımlarından biri ya. Bazen sürekli reçete yapıp kaynatmadığım oluyor. Paranızı kaptırmayın bu tüccarlara :slight_smile:

5 Beğeni

Hadii ya, bak indirim de var diyo lar, çıkacak hesaptan korktum şimcik :grimacing:

3 Beğeni

@BoBo 'nun sorunu birşeyin elinde olmaması ve o yüzden yerine başka birşey koyması değil ki. Adam elinde her ne varsa biraya doldurma güdüsünü zaptedemiyor, hepsi o.

Valla fikir sadece o biraların hepimize “Tap6’da kesin çavdar var” dedirtecek kadar güzel olduğu. Kalanına (içmek dışında) karışmam.

8 Beğeni

Bira stoklarını temizlemeye ben gelirim senin için. Yaz geldi, okullar kapandı. Bizimkiler temmuz itibariyle mordoğana geçiyor. Ben de haftalık izinlerimde yanlarına giderim. Urla yolumun üstü nasılsa😉

3 Beğeni

Beklerim efem… :beers::+1:

2 Beğeni

Hocam arabayı dükkânın önüne bırakmayalım…

4 Beğeni