Sohbet Muhabbet

Ülkede Lalemand maya çeşitliliği artmakta: https://egemalt.com/mayalar/

3 Beğeni

BB’den starsan, pwb, vs gibi bir şeyler almayı düşünüyordum. Geçmiş siparişlerime baktım da en son 4 yıl önce oradan alışveriş yapmışım.

Sepetimi hazırladım, ödeme yapacağım ama kredi kartı ödeme kısmı açılmıyor. Altında da havale seçeneği var, mecbur havale seçtim.

Google’da aratınca esasında bunun yeni bir problem olmadığını okudum, ekşide yazıyor. Sanırım peşin para ile çalışmak ve kredi kartı ile uğraşmamak için böyle bir yola başvuruyorlar. Garipsedim, pazarda bile kart kabul eden pazarcılar var.

Yarın sabah havale yapıp siparişimi tamamlayacağım. İlk göz ağrım BB’den tekrar alışveriş yapmış olacağım :slight_smile:

PS: BB’nin yeni nesil kitlerini deneyen var mı?

https://instagram.com/asantebrewery?igshid=MzRlODBiNWFlZA== hayırlı olsun. Yeni bir markamız olmuş ülke olarak.

3 Beğeni

Ben deneme amaçlı sepet oluşturup ödeme kısmına ilerledim. Kredi kartı ile ödeme seçeneği aktif oluyor. Sizin yaşadığınız problem tarayıcı ile ilgili olabilir. Farklı bir tarayıcı ile deneyebilirsiniz.

Türkiyede roasted barley satan bir yer bulamadım. Var mı bildiğiniz?

Ben de baktım göremedim. Kendiniz yapmak isterseniz

Birkaç bira seven arkadaşla eğlenceli bir hafta sonu etkinliğine dönüşebiliyor… Biz @BoBo ile birlikte çok eğlenmiştik :slight_smile:

5 Beğeni

Başka bilgisayardan da denedim. Sıkıntı onlardan.

Muhtemelen eski profilleri yeni sisteme filan taşıdılar ve yazılımı tam halledemediler.

Esasında yeni profil mi açsam diye de düşünüyorum. Kredi kartı ile ödeme daha pratik, kesim tarihi, vs bir sonraki maaşa aktarılıyor ya :slight_smile:

Ek: Yeni profil açtım, tarayıcı olarak da Chrome ve Opera kullandım ama aynı problem tekrar ediyor.
Ek 2: Dün oluşturduğum siparişi de iptal etmişler, email yolu ile bildirim var. Havale için biraz bekleseydiniz…

Ben de eski bb müşterisiyim hatta ben yemişliğim bile var forumlarından. Cep telefonu üzerinden safari ile bağlandığımda kredi kartı ödemesi açıldı bende. Yalnız ödeme yapmadığım halde; ödemenizi aldık, siparişinizi hazırlıyoruz diye yanlış bir mail geldi :slight_smile:

Özellikle de tüp kapalı hâlde kavurma yapmanın hazzı bambaşka…

2 Beğeni

Tüp açıkken kavrulmaz ki yanar arpalar…

2 Beğeni

arkadaşlar açık kuru malt özü bulabilen var mı? arıyorum arıyorum yok… tam buldum diyorum tıklıyorum bakıyorum kocaman STOKTA YOK yazısı.

Kuru malt özü uzun zamandır yok, sadece sıvı malt özleri mevcut.

Konusu açılmışken, sıvı malt özünü açıp bir kısmını kullanıp tekrar paketleyip saklayabilir miyiz acaba starter yapmak için.

Evet yapabilirsiniz.
Ben açıp kullandığım lme’nin starsan fıslattığım streç ile ağzını kapatıyorum, sonra üzerine kapağını kapatıyorum, en son üzerine bir kat daha starsan fıslattığım streç ile kapatıp buzdolabında saklıyorum. Aylarca sorunsuz şekilde saklanıyor.

Veya hiç uğraşmayıp bu ürünü satın alıyorsunuz. Hiç bu işlemlerle, miktar tartmayla vs. uğraşmadan su ekleyerek hazırlayıp, maya ekleyip döndürüyorsunuz.

1 Beğeni

Ben de sürekli açıp ağzını starsanla sanite ettiğim alüminyum folyo ile kapatıp üstüne kapağını kapatıp dolapta saklıyorum. Starter için erlene aldığımda mutlaka 15 20 dk kaynatip soğutup kullanıyorum, ne olur ne olmaz. Bir sorun yaşamadım.

1 Beğeni

Toz dekstroz, internet dışında nerede satılıyor bilen var mı?

Toz glikoz ismiyle kimya firmalarında mevcut.

Arkeo duvar dergisi 6. Sayısıyla yayında;
Zaman değişir, bira değişmez.

5 Beğeni

Merhaba hava kilidine su koymayı unuttum yaparken 3 gün oldu bir problem olur mu şimdi açıp eklesem sıkıntı olur mu

İlk etapta oksijen girişi zaten lazım, asıl 1 hafta sonra hava kilidi daha önemli. Kısacası sorun olmaz, yalnız mümkünse şişe suyu veya kaynamış soğumuş su ekleyin.

1 Beğeni