Sohbet Muhabbet

Yok hocam yıkama yapıyorum zaten. Sadece cold crash öncesi jelatini eklersem kova tortusu jelatinli olucak. O anlamda sordum. Yani ben cold crash yapıp lagering yapacağım kovaya alıcam birayı.

1 Beğeni

Valla direkt aklıma kova dibi tortusunu maya için yıkma geldi valla… :sweat_smile:

2 Beğeni

Aynı yöntemi kullanıyorum. O mayalardan çok güzel sirke anası da oluyor :smiley:

2 Beğeni

Yıkama yapmayın arkadaşlar, krausenden toplayın, böylece saf maya elde etmiş olursunuz

5 Beğeni

Sohbete direk dalar gibi oldum. Kusuruma bakmayın. Paylaşmak istedim

Nick Mason’ın kendi grubuyla erken dönem (dark side of the moon öncesi) Pink Floyd eserlerini icra edeceği İstanbul konseri.

Fırsatı, imkanı olana tavsiye…

https://www.biletix.com/etkinlik/05A36/ISTANBUL/en

5 Beğeni

İlginç. Hiç haberim yoktu. Teşekkürler

2 Beğeni

7 Beğeni

Konumuz nedeniyle önemli tabii ki.
Neyse ki şerbetçiotunun 7-8 yıl raf ömrü var.

4 Beğeni

Buzlukta olan ve ne olduğunu bilmediğim şerbetçiotlarını atma kararını 3-4 sene daha erteleyebilirim yani

Aman hocam, siz bana bakmayın.
Yüksek kalite standartlarıyla tanınan biri değilim, zaten matematikle de aram hiç iyi değil… Yanlış yönlendirmiş olmak istemem kimseyi :slight_smile:

2 Beğeni

Benim Amarillo ve Simcoe 2014 mahsulü idiler. Atayım bari. Paketlerini açmak bile nasip olmamıştı.

1 Beğeni

Gönderin gelsinler hocam… Gıda atılır mı hiç?

1 Beğeni

Yani 7-8 lafını duyunca öyle dedim. Yoksa hiç atar mıyım? Uzak planlarım var APA IPA reçeteleriyle ilgili. Ama daha önce Angara’ya yolum düşerse getiririm yanımda.

1 Beğeni

İşin dalgasındayım ben tabii ki hocam. Yani otlarda bir düşüş oluyor mutlaka da bunun ne kadar olduğunu söylemek kolay değil gibi geliyor bana. :slight_smile:

3 Beğeni

Havaların ısınması ile birlikte uzun zamandır almamakta direndiğim soğutma çantasını biraburada sitesinden aldım.Fakat uygun kilit ve termometre hangisini alsam bilemedim.

Soğutma çantası bayağı büyük göründü şu anda bana .

Elimde geçen yıldan kalan 2 Ipa var.Aldığımdan beri buzdolabında duruyor.Son tüketim tarihleri Haziran gösteriyor.Mutlaka yapmam lazım artık.Acaba Eylül -Ekim ayına atsam sıkıntı çıkar mı ?

Son tüketim tarihi mi tavsiye edilen tüketim tarihi mi?

1 Beğeni

Tavsiye edilenmiş :grinning_face_with_smiling_eyes:

Yanında gelen şerbetçiotunda ise 04-2023 yazmakta. İyi oldu tekrar baktığım gerçekten.

1 Beğeni

Ben de ne zamandır almayı düşünüyorum da, nasıldır? Çabuk ve uzun süre soğuk kalıyor mu? Lager de yapılabilir mi?

Bildiğim kadarıyla strofordan bir kutu hazırlayarak da aynı sonuç elde edilebiliyor. Bunu da düşünebilirsiniz.

1 Beğeni