Sohbet Muhabbet

Uygun bir zamanda bakarım ama prensip olarak bu forumda da üye olanların yazdıklarını taşımaya çalışıyorum. Gönderinin başlığını hatırlıyor musunuz?

1 Beğeni

Tam hatırlamıyorum ama frambuazlı bira buğday bira kitinden yapılıyodu mangoluyu da İpa kitten yapıyordu
Ama eski forumda çok güzel birikimler vardı mevcut üyelerinkini taşımanız üzdü 🥲
yanlış hatırlamıyorsam kullanıcı adı wildtrak idi kendi blogu vardı orayı da kapatmış sanırım

Hıcam çok basit bir olay, birayı fermentere alıyorsun sonunda istediğin meyveyi ekliyorsun bir hafta sonra şişeliyorsun, bundan ibaret

Yok hocam teknik olarak zaten biliyorum ama eski forumda da birsürü buna benzer konu vardı elinin altında seçeneklerin ve kaynakların olması insana güven veriyordu o sebepten söyledim

1 Beğeni

Takıldığınız bir yer olursa hepimiz buradayız😉

5 Beğeni

Daha iyilerini de bu grupta yaparız :+1:

1 Beğeni

Biralı haberler başlığımız henüz yok sanırım, şöyle bırakayım.

image

Veri Kaynağı - Instagram

11 Beğeni

Hocam bu termometreyi mayalanma süresince mayşenin içerisinde tutarak ısı kontrolü sağlayabilir miyiz? Bir bilginiz var mı?

1 Beğeni

Bu içeriden ısı kontrolü için direkt mayşenin içinde olmayacak şekilde 3 Kafadar’ın da bir ürünü var hocam, belki ilginizi çeker. Ben de takmayı düşünüyorum.

https://www.instagram.com/p/CQ8mz9kFbX6/

Ucunda metal çubuk şeklinde prob hava kilidinden içeri girecek şekilde tasarlanmamış

teşekkürler bilgilendirme için.

Teşekkürler bilgilendirme için.

Bu ürüne dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim. Kovayı doğru bir şekilde delemeyeceğimden endişe ettiğim için bu seçeneği şimdilik es geçeceğim sanırım. Bu ürünü kullandığınızda deneyimlerinizi paylaşabilirseniz memnun olurum.

3 Beğeni

Bir süredir Aliexpress’ten alışveriş yapmamıştım. Bugün birşeyler alayım dedim, sistem tutara otomatik olarak KDV ekledi. Altındaki açıklamada da KDV tutarının satıcı tarafından Türk gümrüğüne ödeneceği yazıyor. Karşılaşan oldu mu bu durumla?

image

Evet bazı satıcılar bu şekilde yapmaya başladı, bu şekilde olanların kargosunu Aras kargo getirdi. Sıkıntı yok.

1 Beğeni

Evet, ptt bekletken arasla geliyor bide. benim bulunduğum bölgedeki ptt iyi değil diye arkadaşa göndermiştim siparişi (birer tane almıştık iyi bir kuponla), arasla gitmiş ona da :grinning: 10-12 günde gelmişti.

1 Beğeni

Benim tabi ilk aklıma gelen Çinli satıcının bu parayı hayatta Türk gümrüğüne ödemeyeceği, kapıya gelen paket için postacının ekstra tahsilat yapacağı oldu.

Aras Kargo falan işin içine girmişse demek bir mekanizma oluşturulmuş. Hayırlısı bakalım.

Aydınlatıcı cevaplar için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Adamlar Trendyol’u aldıktan sonra Türkiye’de ciddi bir kurumsal yapı kazandılar. Belki yakında trendyol express ile gelmeye bile başlayabilir.

Kapıda ekstra vergi ödemiyoruz değil mi bu şekilde gelince?

1 Beğeni

Selamlar herkese, yeni foruma çok şeyapamadıydım eminim konuşulmuştur da eski forumdaki şükela konular buraya da gelecek mi ?

2 Beğeni

Bana geçen hafta AliExpress’ten aldığım paketi aras kargo getirdi. 18 TL gümrük için para ödedim. Paket ısmarladıktan üç hafta sonra elime geçti.

1 Beğeni

Pencap’tan arpanın farklı bir kullanılış yöntemi.
kolay bulunamayan malzemeye çok takılmayın. Jaggery yerine esmer şeker, Black salt yerine daha az miktarda normal tuz kullanın filan.

https://www.youtube.com/watch?v=Q9qS3bGLh4w

4 Beğeni