Sohbet Muhabbet

Amaç bizim gibi e ticaret ile uğraşan ve uzmanlaşmış arkadaşları yıldırmak. Körfez ülkelerine ihrac yaparız 1 ay sonra birşey bulup extra vergi geldi, ürün bulur ürünü toplu alır amazonda satmaya çalışırız gümrük vergisi getirir, yurtdışından gelen ve pazarı olan ürünü burada üretse ve o ürüne mecbur kalıp yerli olanı alsak yine iyi. Alternatif sunulmayan yasaklar, yıldırma ve ambargo.

5 Beğeni

Bir kaç sipariş verecektim. Sıkıntı olur mu versem?

1 Beğeni

İki hafta sonra yürürlüğe girecek ama kargo süreci uzarsa gümrükte sıkıntı çıkabilir. Bence şu aşamada riskli.

3 Beğeni

Site önemli. Son zamanlarda aliexpress’de fransız, italyan vb. Ab. Ülkeleri satış yapıyor
O ürünleri tercih ederseniz sadece gümrük vergisi ile karşılaşır gümrükte el koyma ya da iade etme ile uğraşmazsınız.

1 Beğeni

Ürün bedeli ama değil mi? Kargo ücreti dahil ediliyor mu?

O ayrıca yazar. Ya da free shipping olur ücrete dahil kargodur. Ana para, varsa kargo ücreti alt kısımda yazar bir de gümrük vergisini peşin kesen satıcılar vardır. Ben en son alışveriş yaptığımda peşin almadı. Kargo ve gümrük vergisi bana kaldı. Kargo belli fakat gümrük vergisi ürün geldiğinde belli olacak. İnsaflarına kaldık :sweat_smile:

Yani ürün+kargo+gümrük vergisi mi 30 avro olmalı? Yoksa sadece ürün mü?

Kesilen faturanın 30 birimi geçmemesi gerek. Satış olmadan önce satıcı ile anlaşıp kargo paketinin üstündeki tutarı düşük yazdırırsan sorun yaşamazsın :sunglasses:

1 Beğeni

Aldığın ürün 30€+ 30€ kargo ise sıkıntı yok aldığın ürünün fiyatını baz alınacak

1 Beğeni

Hükümet acilen 20 karaktersiz istifa.

2 Beğeni

Ürün bedeli+kargo toplamda 30 euro’nun üstüne çıkarsa ticari ürün kategorisine giriyor. Yanlış bilmiyorsam gümrükten çekebilmek için bir gümrük müşavirliği üstünden işlem yapmanız gerekiyor.

Aliexpressten verecekseniz çok yüksek ihtimalle gümrüğe takılır, çekemezsiniz.

Özel irtibat kurup fatura bedelinin düşük yazılmasını isteyebilirsiniz ama bunun da garantisi yok. Gümrük memuru tutarsızlık olduğu konusunda kuşkulanırsa ürün yine takılabilir.

Geçen yıl Amazon’dan yurtdışı siparişle 4 takım dolap kulbu almıştım ve gümrükten çıkmadı. Neyse ki Amazon para iadesi yaptı. Aynı üründen iki adetten fazla sipariş bile ticariye girip beyannameye tabi oluyormuş. Saçma sapan işler…

2 Beğeni

Burada güdülen amaç tam olarak nedir acaba ?? Yani 40 euroluk bir ürünle nasıl bir ticaret yapılabilir ? Ya da buna ticaret denir mi ?

Bedele kargo parası dahil değil. Ama gümrük memurları hatalı işlem yapabiliyorlar. Takılma olduğunda gidip siparişin ekran görüntüsünü ve ürünün güncel fiyatını göstermiştim. Yeniden evrak düzenleyip teslim etmişlerdi. Ama ürünün kendi fiyatı nedeniyle takılma olursa müşavir gerekiyor. Bu da çok yüksek bir rakama ulaşıyor. Ayrıca bir sürü işlem gerektiriyor. Özel kargo ile gelmişse faiş miktar ardiye parası vs de cabası.

1 Beğeni

Artık ekipman almak zor yurtdışından.

Aynen yazılı hali bu şekilde ama maalesef satıcının kargo poşeti üstüne yapıştırdığı kağıdın toplamına bakıyorlar.
Kargo masrafı zar atılacak konu değil bence. Özellikle amaç yurtdışından bilhassa da Çin’den bireysel alımı durdurmak olduğu için şu ara işi çok daha sıkı tutup, olur olmadık herşeyi red edebilirler.
Müşavir işine bulaşılırsa min. 5-10 bin lira masraf çıkar sanırım.

Posta ve hızlı kargo yoluyla gelen eşyanın vergilendirilmesinde, kargo ücreti dikkate alınmayacak , ayrıca aynı gönderici tarafından Türkiye’deki bir alıcı adına gönderilen aynı konşimento muhteviyatı gönderiler bir bütün teşkil ederek tamamının kıymeti birlikte dikkate alınacaktır.

3 Beğeni

Şişelenmiş biradan hidrometre ile ölçüm alınır mı

Içine şişeleme şekeri eklediğinizden fermantasyonla ilgili bir sonuca gidecek ölçüm yapabileceğinizi sanmıyorum. Burada konuya en az hakim kişi olduğumu da ekleyeyim.

Arkadaşlar merhaba ilk kez starter yapıyorum. Manyetik karıştırıcı çalışıyor fakat girdap oluşmuyor. Sıkıntı olur mu?