The Twin Cats Psychodubbel v2

Cık cık cık…
(20 karakter)
Estağfurullah.

1 Beğeni

Bu birayı dün gecenin finalinde içtim ve yorumum ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ama bana hissettirdiklerinden aklımda kalanları aktarmaya çalışacağım. Öncelikle bardağa aldığım andan son yuduma kadar ben köpükle karşılaşmadım. Gazlanması yerindeydi bence ne az ne de damağı ısırmıyordu. Şişe üzerinde 8.1 abv yazıyor ama diğer arkadaşların belirttiği gibi geçtiği yolları yakan bir his gibi değil de geçerken TATLI bir sıcaklık bıraktığını düşünüyorum. Genel olarak şekerleme dükkanına girmiş bir çocuk gibi hissettim kendimi. Karamel, bal, yanık şeker aldığım tadlardı. Çok beğendim eline sağlık. :beers:

8 Beğeni

Afiyet olsun Özerciğim, güzel sözlerin için teşekkürler :heart_decoration:

1 Beğeni

Evett sonunda eve geçtim ve iddiaları delillerle çürütüyorum…

1 Beğeni

İçine çay doldurup kapattın değil mi?
(Siz hatırlamazsınız İkinci Cihan Harbi yıllarında, viski zor bulunurken öyle yapılır ve vitrine / büfeye konurdu.)

2 Beğeni

Haydaaa, yakın zamanda içmem gerekiyor anlaşılan. İçince güncelleme yaparım. Video mu çeksem acaba :thinking: çünkü bu işin sonu yok gibi.

1 Beğeni

Videoda köpürürse @CeyhunMisir’ın birası olduğu belli olur.

1 Beğeni

İyisi noter huzurunda içmek olacak

1 Beğeni

Ben sana inanayım en iyisi…
Belki tanıdık noter vardır, kim bilir.

Hafif buğulu, koku, aroma ve tat olarak esterleri veriyor, köpük kalıcı değil benim şişeme özel olabilir, bitişin daha yüksek bir tık daha malty olmadını istemem haricinde gayet güzel olmuş @BoBo emeğine sağlık

7 Beğeni

Afiyet olsun Durul.
Benim büyükleri biliyorsun, genellikle elde kalanları eritmek için elde olan ne varsa kullanıyorum.
Beğendiğine sevindim.

5 Beğeni

Bende beğenebilirdim sanirim bu birayı da icmedim mi ne oldu bilemedim. Beğenmedim bu vesiliyle.
Neyse dukkana gelmeyen siftah yapamazmis. Benim aklima girdiler bira yapmam icin üzerimde yogun bir baski var😂. Dedim madem beklemeli içmeli bir bira yapayim. Siz nasil diyordunuz bilmiyorum ama ozetle Belçika li biseyler yapayim. Malt, ot, su falan var guzel bir maya ve recete lazim. Uzak kaldigim donemde begenilen varsa alirim bi dal. Orneklemek gerekirse @BoBo senin evde @magunay , @ers ve benim ictigimiz bi bira vardi sanirim @Durul menşeli o falan yapilabilir yada benzer seyler. Bi el atin da kaldigimiz yerden devam edelim madem.

6 Beğeni

@Durul un belgian dark strong ale reçetesi var. Biz @Apo_Cinar ile beraber içtik ve bayıldık. Tekrardan hoşgeldin. :beers:

3 Beğeni

@Durul dan istesek yollamazmi illa yapmak mi gerekiyor (üşengeçlik var bi)

1 Beğeni

Sen yap bize gönder, aradaki farka bakalım. :wink:

2 Beğeni

Şuradan…

buradan…

şuradan…

yürüyebilirsin ama bence sana uymaz bunlar… Sen ki gram değil avuç içi hesabı kullanan adamsın.

3 Beğeni

Bekleyince içilmiyor otlular, beklemeli içmeli deneyeyim. Linkler icin tenkyu.

5 Beğeni

Alışmadıkta durmaz. Sen yap IPAlarını

5 Beğeni

Bugün sonunda ben de içme şerefine Nail oldum.
Rengi textbook’larda örnek olarak verilebilecek güzellikte. Köpük ince dayanıksız. Kremamsı olmasını beklerdim.
Kokuda karamel koku ön planda, kahve - kakao alamadım, çok geriden sarımsak ama taze olanından geliyor :slight_smile:
Tat olarak kesinlikle yumuşacık, alkolü asla hissedilmeyen bir bira. Ama ben galiba dark belgian ale lerde o vurucu kompleks kuru meyve incir tatlarını seviyorum onları alamadım maalesef. Eline sağlık

7 Beğeni

Afiyet şeker bal olsun…
Bir daha yaparsam mutfaktan sarmısaktı, pırasaydı çıkarıp öyle girişeceğim işe. :slight_smile:

2 Beğeni