Ticari Bira Tadım Notları

Bu arada ben de denedim ve beğendiğimi söyleyebilirim. Ancak şişe ve kutu arasında, özellikle de gazlılık açısından çok fark vardı. Ben şişeyi daha çok beğendim, kutudakini biraz fazla gazlı buldum.

2 Beğeni

Viyanada içmiştim , markayı hatırlayamıyorum, hoşuma gitmişti, bir nostalji yaşar mıyım diye meraktan sordum, teşekkürler.

Denerim en kısa zamanda.

Feliz Queen Smyrna Siyez Buğdaylı witt birası,
Çok hoşlaşmadım, köpük anında söndü, hissedilir kişniş aroması dışında farklı tatları hissedemedim. Kötü değil ama bir daha almam.

9 Beğeni

Ben bu birayı çok sevdim.

Yazın çıkardıkları summer brew i de çok sevmiştim.
Hep destek tam destek :+1::+1:

7 Beğeni

@Recai, bana alınma sakın, son yazan sen olduğun için yazmıyorum bunu; bu, kendimi de dahil ederek ifade ettiğim genel bir rica daha çok.

Yeni biraların tadımlarını yaparken ve bunu forum ahalisiyle paylaşırken biranın öne çıkan özelliklerinden bahsedebilirsek daha verimli olacak sanırım. Tabii ki kişisel görüşlerimiz önemli ve beğeninin kişiden kişiye değişmesinde de şaşırtıcı hiçbir şey yok ama dikkatimizi çeken ufak tefek nüansları da deil getirebilirsek herkes için daha faydalı olacaktır.

Bu minvalde, şunu da hatırlatmış olayım:

1 Beğeni

Kusura bakmayın o halde. Konuya tam manasıyla hakim olup tadım konusunda bilgi ve birikim sahibi olmadan bu konuyu sadece takiple yetineceğim. uyarınız için teşekkürler :wink:

Hiç öyle düşünme bence. Nasıl ki bir yemeği yediğimizde tadı, kokusu, görünüşü hakkında bir fikir sahibi oluyorsak ve bunu dile getirmek için gurme olmamıza gerek yoksa, bira tadımı yapmak da aynen böyle bence. @BoBo nun kastettiği bence sadece bu birayı içtim güzeldi-beğenmedim den öte içtiğimiz biranın bizde bıraktığı izlenimleri dile getirmek olduğunu düşünüyorum.

5 Beğeni

Yani bence beğendim demek de güzel bir tadım notu. Bobonun söylemek istediğinin elbet doğru yanları vardır ama insanların katkı vermesini gücendirici sonuçlar vermemesi gerekir.
Ben daha içmedim o birayı ama içtikten sonra sadece beğendim ya da beğenmedim diye bu başlık altına yazacağım bu nalet federal kemik kitleye inat

1 Beğeni

Yani bunu söylemek belki bana düşmez ama @Recai için söylenmediği kesin, nitekim yukarılara doğru bi göz attım oralarda içerikle uygun olmayan yorumlar da yapılmış.

1 Beğeni

Yapmayııın :joy::joy:
Kimse kimseye kırılıp gücenmesin. Ben gerçekten saf duygularla yazmıştım. Ayrıca @BoBo nun attığı postu da hiç okumamışım, okuduktan sonra ne demek istediğini de daha iyi anladım.
Burdaki ortamı da bu yüzden seviyorum. Benim açımdan hiçbir sıkıntı yok :+1:

5 Beğeni

Yahu ben bunu mu dedim…
Alla allaaaa…

Sonradan düşen jeton.

Dün akşam yeni 10.000 adetli grape ale üretiminden tadım yapma şansım oldu. Tabiki bi bardaklarla tadım yapılmaz ama 2 shot deneyimi sonrası ilk yorumum “grape bunun neresinde?” oldu. Bu sene ülkedeki üzümlerin verimsizliğinden haberdarız ama bunda ne kokuda ne tadda, ben üzümle alakalı en ufak bir ize rastlayamadım. Alkol acılığına sahip bir belçika birası içiyor gibiydim. 400 tl edip etmediği çok tartışılır…

7 Beğeni

Tamam tamam, Sana bir grape ale borcum olsun :wink:

3 Beğeni

Benim damağıma göre bence gövde yok bu birada. Hafiften hafiften kavruk karamel tatlar geliyor arkadan ancak bence yeterli değil. Ön plana çıkan ana tat acılık. Temiz bira ama şu an 66tl olan fiyatı ile bir daha almam. Bunun yerine 75tl tuborg frederik marzen lager alırım. Aynı tür olmasalarda tercihim bu yönde.

Efes tuborga göre çok daha yenilikçi bir firma. Bunu eklemeliyim. Umarım böyle devam ederler.

Ülkemizdeki ticari biraların hemen hiçbiri üst seviye stillerini yansıtmıyorlar, hep bi yerden kısayım derdindeler muhtemelen, tabi alım gücü fiyatlandırma vb bir çok parametreyi düşünüyorlardır, bakalım ne zmn schneider vari bir markanın biralarına benzer biralar içebileceğiz yerli ve milli

5 Beğeni

O zaman vecd ile bin secde eder varsa taşım!

2 Beğeni

Kısa süre önce indirim sebepli bu arkadaşı metro marketten almıştım, öyle müthiş bi damak tadım olmamakla birlikte, hiç sevemedim ben bu birayı.

Köpük yok, bi gövde yok, ben bardağımda içiyorum :upside_down_face:

Arpa ve pirinçle yapılmış, belki pirinç bana hitap etmedi, ancak bana şekerli ve zayıf geldi. Dolapta yine indirimden aldığım bistro lager vardı, bundan sonra afiyetle içtim resmen.

5 Beğeni

Ben beğeniyorum bu birayı

1 Beğeni

ya ben zaten etrafta damağıyla ünlü biri değilimdir :melting_face:

2 Beğeni