Ticari Bira Tadım Notları

Kovalarım diyene satis noktaları.

Dükkanlarda hala kaldıysa 175₺ imiş, mekanlar 450’den iteler muhtemelen…

5 Beğeni

Şimdi içtim yorum yazmadan önce yazılmış mı diye baktım. Yapılan yoruma tamamen katılıyorum.

1 Beğeni

Ben beğendim bu birayı, karanfil aroması güçlü geldi ki ben karanfili daha çok severim muz aromasından. Köpük de gayet yerindeydi.

Farklı yorumlar olunca acaba şişeden şişeye fark mı var diye düşündüm doğrusu.

8 Beğeni

Bayilerde yok bir türlü bulamadım şunu. Afiyet olsun. Normalde de arada cam Marmara gol alan birisiyim severim ben :slight_smile:

Ankara’da, daha doğrusu benim yaşadığım bölgede de yok henüz.

Carrefour hiperlerde var.

1 Beğeni

Bomonti buğdayı Bursa’da metro, carrefour, migros ve Özdilek’te bulamadım. Arada bayilere de baktım, yok. Çok merak ediyorum, ben bulana kadar eskiyecek

3 Beğeni

Biz de seni uzun zamandır bulamıyoruz :slight_smile:

3 Beğeni

Ben İznik migrostan aldım şaşırtıcı bir şekilde…

Bursa’da olmayıp İznik’te olması mucize gibi…

Çok alametler belirdi, vakit tamamdır…

6 Beğeni

Farkındayım, uzun süredir bira da yapmıyorum :pensive: ama bomba gibi dönmeyi planlıyorum :muscle:t2:

7 Beğeni

En sonunda Bomonti buğdayı denedim. Ben beğendim, muz tadını ilk yudumda aldım. Biraz daha gövdeli olsun isterdim ama bu haliyle de çok iyi gitti. Sanırım fiyatı artmış 39tl aldım ama 50cl olduğu için bu fiyat da üzmez.

5 Beğeni

36 idi geçenlerde macro da, yine mi artmış?

1 Beğeni

Artmamıştır… Fiyat düzenlemesi yapılmış olmalı.

4 Beğeni

Boş şişesi de 200 tl :sweat_smile:

4 Beğeni

Bu çabuk indi nedense

3 Beğeni

Ön yargıyla yaklaştım
Fransızlar bira yapamaz dedim
Onlar şarap yapsın dedim
Dışı kadar içi de güzel olsa bari dedim
Yanılmamışım. leş gibi bira:) bira mı içiyorsun paslı su mu içiyorsun belli değil. Ambalaj janjanlı ama içi boş.

12 Beğeni

Mantarlı falan dry hopped diyor, çözemedim sour değil, wild değil biye mantar?

Fransızlar işte abi. Mantardan hava aldı okside oldu desem değil baya basınç vardı şampanya gibi açıldı şişe. Muhtemelen fermantasyon başarılı geçmedi veya reçete düzgün değil.

1 Beğeni

Bierre de Garde yapsınlar😉

1 Beğeni

Koku ve damakta hissedilen yoğun karabiber aroması mevcut, bal ile ilgili bir tat alamadım damağım da algılayacak bir damak değil. Sek bitişli malt tadı yok gibi içerken duvel geldi aklıma alakasız olabilir.

5 Beğeni