5. Türkiye Ev Biracılığı Yarışması - İzevbir

Öncelikle 31 kötü puan değil belirteyim. O kategoride çok iyi biralar olduğu kesin.
BJCP de önemli kurallar var, ekipmandan öte onlara uymak önemli. Buradan uymadığınız anlamı çıkmasın, mutlaka dikkat ediyorsunuzdur ama bir kaç gün sonra score sheetlerin yayınlanacağı söyleniyor, orada hatalar nedir anlamaya çalışırız. Ayrıca şişeye koyup yola çıkarttığımız biralarda bir çok sorun olabiliyor. Geçenlerde şişelediğim cold ipa ya brett bulaşmış mesela, neyse ki tek şişe ile sınırlı kalmıştı. Gerçi tadı da hoşuma gitmedi değil :slight_smile:
Muhtemelen 7 veya 8 Haziran Gecesi bir Zoom buluşması yapacağız. Bu konuyla ilgili ve yetkili arkadaşlar da aramızda olacaklar. Sorularınızı orada da sorabilirsiniz.

7 Beğeni

Ödül alan ve katılan herkese kucak dolusu tebrikler.

7 Beğeni

Katılan her arkadaşı tebrik ediyorum. Acaba derece alan biraların (özellikle lager/pilsner) reçeteleri burada paylaşılabilinir mi diye umut ediyorum :grin:

4 Beğeni

Yine şaşırtmayan sonuç, herkesi tebrik ederim.

7 Beğeni

gizlimiz saklımız yok, benim reçete burada :slight_smile:

https://craftbeertr.com/t/1994-kolsch-bjcp-5c/832/27?u=menegin

6 Beğeni

Pilsner değil, lager değil ama reçete bu :slightly_smiling_face:

9 Beğeni

Günaydın.

@menegin ve @Arizeus’un reçetelerini Ödüllü Reçeteler bölümüne taşıdım, derece alan diğer reçeteler de forumda varsa sahipleri bana hatırlatsın lütfen, onları da taşıyayım.

Teşekkürler ve tekrar tebrikler.

7 Beğeni

Katılan herkesi tebrik ederim.

4 Beğeni