Bira Fıçılama ve Fıçı Sistemleri

Daha dün akşam yaşadım. Yarım bardak bile alamadım. :slight_smile:

1 Beğeni

https://www.ugur.com.tr/urun/ued260ds

2 ficilik bir sistem icin bu dolabi almayi dusunuyorum, Icerisine 2 fici ve 5 kg tup sigar mi acaba? Bu hem sogutucu hem dondurucu yani isi probu baglamama gerek yok, kendi kendine 4 derecede calisabiliyor.

Genislik 73.4 cm
Yukseklik 89.9 cm
Derinlik (eni sanirim) 69.5 cm

Baska alternatiflere de acigim

ürünün içini görmediğimiz sürece bir şeyler demek çok zor.
Semiconductor nickli bir arkadaş (şu an başka nickte mi, burada değil mi? bilmiyorum açıkçası) ve açtığı başlık vardı. o çok faydalı olmuştu. siz dolap içi resimlerini bulup eklemeye çalışırsanız, bende konuyu bulup eklemeye çalışayım.

hatta sağ olsun konuyu @FAtE eklemiş.

3 Beğeni

Yalnız fiyatlara ne olmuş? Ben kasımda Uğur 360 d/s yi 2700e almıştım

ben 300lt’lik hem soğutucu hem de dondurucu dolabı 1.500-1.700 lira gibi bir rakama almıştım. Gerçekten çok pahalandı bu hobi maalesef

Baksana fiyatlara :slight_smile:

2 ficili sisteme sanirim cift cikis saati olan regulator gereksiz olur, tek cikisi olan saatleri bir manifold ile ikiye bolup durumlari idare ettirebilirim diye dusunuyorum. Zaten ficinin biri tuketilirken digeri gazlanacak en iyi senaryoda, biri bitene kadar digeri servis basincinda kalsa bile gazlanir umarim. Birde Co2 tupunu iceride tutmanin bir dezavantaji olur mu ? sicakliktan kaynakli basinc saatinde sapmalar olabiliyormus fakat bu bir hesaplama duzeltmesi ile dogru noktaya gelir mi ?

1 Beğeni

Aylik tuketim miktari, lagering icin gecmesi gereken sure gibi bir takim kriterleri de goz onunde bulundurmakta fayda var.

Kendimden ornek verirsem, 1 soda bir sot yogun bira bir lager ve 1 lagering olarak konumlandiriyorum. 3 musluk mevcut.

Lagering en az 4 hafta suruyor. 2 fividan aktif bira aliyorum. Bir ficidaki lager hep dinlenme halinde oluyor.

Herkese merhaba

Kegland 'in bu ürününden kullanan var mi? Fıçı sistemi için normalde akış kontrolü musluk kullanıyorum ama memnun değilim, fıçı sıvı hattini uzatmam gerekiyor dolap alti kullanıyorum o yüzden böyle bir ürün hem sivi hortumlarin kalabalığıni alacak hem de izlediğim videolarda inanılmaz kullanışlı duruyor. Varsa kullanan arkadaşlar yorumlarinizi ricw ediyorum

1 Beğeni

İsmi nedir bunun? Bir de sıkıntı nedir, neden memnun değilsiniz?

Ball lock flow resistor muslukta olani direkt ficidan çıkarken yapıyor ve çok daha etkili sağlıyor.

Şundan memnun değilim henüz çözemedim. Celli marka musluğum var, 9.5 mm ( çap) valpar 2.2 metre sivi hattim var. 10-12 psi da servis yaparken köpük oluyor sürekli yandaki vanadan çok ince şekilde çok uzun sürede doldurmak zorunda kaliyorum. Yeni hortum.vs almadan araştırıyorum sürekli yeniden masraf olmasın diye. Şu an 4-5 metre hortum alsam.bu sorun çözülür mü ya da ne yapmam.gerekir şu anki sistemime?

1 Beğeni

Hortumlar kaç metre? 2-2,5m hortumda sıkıntı olmadığını söylüyor çoğu arkadaşımız. Benimkiler 2.5m bu arada.

Hortum uzunluğu yeterli bence. Daha düşük basınçla başlatmayı denemediysen, 5 psı gibi deneyebilirsin. Belki regülatör göstergesinde problem vardır.

6 mm capinda 4 metrelik bir hortum deneyin. Sectiginiz hortum capi o uzunluga gore uzun. Ha bende ayni uzunlukta ve capta hortum kullaniyorum. Ama kopuksuz almak zor oluyor. Ama bugun yapacak olsam sistemi daha dusuk capta daha uzun hortum alirim

1 Beğeni

3-5 psi da da denedim ancak etkili sonuç tam alamadim.

Bira burada da satılan 8mm çap’li hortumdan 4 metre alsam , bir de musluk arkası mfl dönüştürücü almam gerekiyor 9.5 mm den 8 mm 'ye.
Bu çapta bu uzunlukta daha etkili olur mu?
6mm nereden temin ederim bulamadim

1 Beğeni

3-4 metre hortum hattı mı? :thinking: bira bu hattı dolanana kadar fıçı boşalır yahu :grimacing: Benim fıçıdan musluğa hortum hattım 25-30 cm bişey. Akış kontrol vanası işimi görüyor fazlasıyla. Ama hat uzunluğumu 50-60 a taşıma planım var. Fıçıları dolapta daha rahat hareket ettirebilmek için.

1 Beğeni

Ic cap 6,5 mm dedigim 8 mm oluyor saniyorum. Ben hrp keglabd aliexpress hesabini kullandim. Kardesime kurdugum sistem 6,5 mm lik hortum kullandik. 6,5 mm 4 metre fazla fazla yetti.

Sıvı için kullandiginiz hortum ic ve dış capi nedir?

Benim de kullandığım hortum dış cap 9.5 mm iç cap 6.7 gibi. Kegland’de satilan 9.5mm hortum ile neredeyse ayni

1 Beğeni