En Son Ne Aldık?

Sen yap sahti biz içeriz

1 Beğeni

Ben de bir günde çift kaynatma yaparım. Sabah 8’de başlarım, temizlik dahil akşam 18:00’de bitiririm. Kaynatma başı 5 saate denk geliyor. Ama sonrasında oturduğum yerden kimse kaldıramaz beni :slight_smile:

1 Beğeni

Engin’in sahti reçetesi kesinlikle mükemmel bence de :beer::ok_hand:

1 Beğeni

çift kaynatma iki kişi 8 saatte bitirebiliriz belki, soğutmayı kovada yaparsak. denemek lazım bir ara. bir de jet30 da niyeyse biraz daha çabuk oluyor, yarım saat farketti diğerine göre.

iki kişi ve soğutmanın kovada yapılması ile 8 saatte çok rahat bitiririz bence de :slight_smile: havalar bir ısınsın da bahçede deneyelim bu rekoru :slight_smile:

1 Beğeni

Bu detaylı cevaba yazık oldu bu başlık altında. Acaba bir kopyası da Tam Tahıl Bira Yapımcılarına Sorular başlığının ya da başka bir uygun başlığın altına mı eklense? Gelecekte yeni kullanıcıların kolay erişmesi açısından?

1 Beğeni

Zaman konusunda herhangi bir ısrarım yok ve o altı saati keyifle geçiriyorum ben.

3 Beğeni

Ben bilmem modlar bilir :slightly_smiling_face:

https://www.blabmarket.com/?fbclid=PAAaaoacFKCzikAlXjA3MFyrtw2WCIXSYlcJ23xXYotHwcjVR8HIqR-9S_KpY

İndirim varmış arkadaşlar, ihtiyaç varsa bi bakın derim.

1 Beğeni

Link anasayfaya gidiyor

2 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: Reçetem Olur Musun?

Salonda otururken ağzımdan buhar çıkmıyor, ne kombisi :joy:

2 Beğeni

Altını çizelim bu konunun, taze mayşe tam tahıl olayı tamamen hikaye yani. Malt özü ekleyince de sorun çözülmez, çünkü şerbetçi otu yok içinde, İbu dengesi aroma vs falan bozulur. Onun yerine hazır dengeli üretilmişini satsınlar olmuyor mu? Tam tahıl ya hani, Ama o zaman 400 TL’ye satarlar :smiley:

Bence en iyi tam tahıl ‘‘kiti’’ 23 litre olarak gönderilen ve hiçbir şey eklemeden 1050-1010 rasyosunu tuturacak kit olur. Bir gün eğer piyasaya çıkarsa o zaman taze mayşe sayıp denerim :smiley:

Bence merak edecek birşey yok, paketin üzerindeki rakamlara bakınca sonuçları tahmin etmek zor değil, Söylendiği gibi üzerinde su ilave ederek kurulursa 1040 og vericek normal kitler gibi. Tam tahıl ise us-05 maya ile bu 1010 fg ile biter bu da tam olarak %3,9 alkollü bir bira demektir. Ama üretici bunun %5 olduğunu söylüyor. Demekki 1004-1003 gibi bitecek.

Çok bir espirisi yok bence. Standart macun işte, Suyu daha az buharlaştırılmış.

Sorunun cevabı ayni soru cümlesinin devamında saklı aslında :slightly_smiling_face:

Yani olmuyor mu?
Olur ama maliyet artar ve o rakama satılamaz.

1 kilo dekstroz %2 abv. verir dersek, dekstrozsuz tahminen 1040 civarı çıkar veya 23 litre kurulmayacak.

Şu sıralar balkonun sıcaklığı düzenli olarak 18’in altında, ben de balkona 1 kova daha kurmaya karar verdim şu ısıtıcı bantla.

5 Beğeni

Kg fiyatını 11 tl görünce ne kadar bayat olabilir ki dedim 5 kg aldım. Thracian’mış.

Bi çılgınlık edip biraburada.com stoklarında bulunan Sorachi, Amarillo, Willamette, Mosaic, Perle, EKG, Cascade şerbetçi otlarından 100er 200er gr, Munich, Pale, Caramunich 3 ve Melanoidin malt aldım. Tabii biraz maliyetli oldu ama arayıpta bulamadığım ya da bulduğumda zaten baya bekleyip bayatlamış olan şerbetçi otları bayatlayacaksa benim dolapta bayatlasın dedim. biraburada.com dışında aldığım hiç bir şerbetçi otundan memnun kalmadığım için bulmuşken satın almak istedim.

8 Beğeni

Kapasite artırma çalışmaları kapsamında vatana millete hayırlı olsun

16 Beğeni

O zaman fayrap et ocağı…

Hayırlı olsunGüzel fiyat nasıl kaynatmayı düşünüyorsunuz. Ve kaç lt almayı hedefliyorsunuz