Ev Birası Tadım Notları

@Msk Dry Stout…

Çok güzel.
Gazı tam kararında bence.
Damağı yormayan bir bira.
Köpük efsane… son ana kadar kaldı.
Çok sevdim, nitrojenleyebilsek nolurdu diye de çok merak ettim.

4 Beğeni

Şimdi bir yudum daha aldım da…
Süper olmuş bu yahu.
Reçetesini özelden mi gönderirsin?

3 Beğeni

Fotoğraf yok mudur acaba?

3 Beğeni

Maales…
Tembellikte sınır tanımıyorum bu ara.

1 Beğeni

Ama kimseyi de kıramam, tek çocuğum ben.

8 Beğeni

Read the forum dudee🍻

5 Beğeni

O acılık kalmamış.
Alles gut.
Alles inclusive.

2 Beğeni

Afiyet şeker olsun :beers:

2 Beğeni

@menegin köpürüyor bu Orval klonu.
Neyse ki halı zaten epeyce kirliydi.

3 Beğeni

Ama tadı güzelmiş ha…

2 Beğeni

Abi kaç tane orval var sende anlamadım :slight_smile:

3 Beğeni

Önemli olan niyet…
Rahat edersin artık, hiç kalmadı. :slight_smile:

2 Beğeni

Yok sorun değil bir daha yollarım da, bir şey bulaşmış ona, her şişe farklı.

1 Beğeni

Bu arada toplamda iki tane vardı yanlış kalmadıysa aklımda.
Bu 33’lük şişe olandı.

1 Beğeni

@Lacivert abinin Czech Pilsneri…
Çek Lagere göre malt tabanı gayet iyi. Çiçek ve baharat kokuları var.Saaz olduğunu tahmin ediyorum.Dengeli baharat lezzeti var. Mayadan olsa gerek .Gazlanma yüksek, köpük dayanımı yüksek.karamel almadım, çok az dms aldım. Rahatsız etmedi. Renk altın sarısı.Berraklık gayet iyi.Bitişteki şerbetçi otu acılığı dengeli.Acılık için Tettnang kullandı diye düşündüm. Sek ve dry. FG:1.010 civarıdır. Ama bence IBU stile göre düşük kalmış, abv biraz yüksek.
Eline sağlık ben beğendim abi.

@Lacivert notları:
FG: 1010 civarında bitti
Tettnang yok sadece saaz biraz da brewersgold var.
IBU 30

10 Beğeni

@Lacivert abinin IPA sı…
Abi IPA’yı çok iyi yapıyorsun bu bir gerçek. Çok beğendim.
Gazlanma ve köpük yüksek. Köpük dayanımı yüksek. Şerbetçiotu karakteri baskın, hoppy. Narenciye ve çam kokusu aldım. Cascade burdayım diyor. Başka ot varsa da kaybolmuş. Bayağı yüksek miktarda dryhop yapılmış.Görüntü altından kehribara biraz puslu. Narenciye ve çam lezzeti belirgin.İlk yudumlarda şişeden gelen baskın aromalar nedeniyle dipa mı diye düşündüm. Ama sonrasında bunlar dengelendi. Kesinlikle acı değil.Yoğun bir malt tabanı yok. Pale ve belki biraz caramel malt, Carapils? Gövde orta. Bitiş kuru ve sek.
Bu biraya tavsiyem bir tık daha acı olabilirdi.Kaynatma otu belki arttırılabilirdi.Nükleasyon rahatsız etmedi. Ben çok beğendim.Eline emeğine sağlık. Alkol ,görünüm, acılık, herşey standartların içinde. Klasik bir IPA.

@Lacivert notları:
Pale ve Caramalt var. Cascade
yanında Sabro ve Simcoe de var.

16 Beğeni

Afiyet olsun , güzel yorumların için teşekkürler :beers:

2 Beğeni

Ege Malt’dan DARK İPA yaptım. İpa sevmeyen birisi olarak çok hoşuma gitti. Kaliteli iyi bira çıktı.

1 Beğeni

American pale ale
Sevgili Gökhan Karaarslanın citra pale ale birası, ibusu düşük session bir pale ale olmuş, gaz ve köpük orta, berrak görünümde, citra dry hop gayet güzel geliyor, head retantion iyi, ben beğendim bu pale alei, ibusu yükseltilmeli sadece

7 Beğeni

@FAtE Koyu renkli bir weisen witt; deneysel bir bira , alkolü oldukça hissedilliyor, gaz köpük orta yüksek, head retantion neredeyse sonuna kadar deavam etti, hazy görünümlüydü, gop kişniş portakal kabuğunu aldım, 8.2 abv henüz çok genç olduğundan hissedilşyordu, Mehmet iç demeseydi 3-4 ay sonra içerdim, karamel tat eklenmesi ve 3-4 ay beklemek bu birayı uçurur, tekrar denenmeli bu bira

@FAtE yine Mehmet’ten bir gose, tek kelimeyle bayıldım, içinde bir çok adjunct var, renk berrak ve hibiscüsten gelen pembe renkte, Altıncilek
Portakal kabugu
Ardıç Tohumu
yıldız anason
rezene
kakule
karışık biber
meyan kökü
hibisküs çiçeği

130 günlükmüş, fıçıdan doldurulmuş ama gaz ve köpük çok iyiydi, kıskandım diyeceğim seviyede muhteşem bir bira, hibiscüsü hemen listeme ekliyorum

11 Beğeni