Tam Tahıl Bira Yapımcılarına Sorular

Teşekkürler ederim hocam, hava çıkışı sağlamalı mıyım 2 gün için? Zaten hareket yoktu, dolapta da gerek olacağını düşünmüyorum ama yine de sorayım dedim, sürprizle karşılaşmaktan iyidir :slight_smile:

Ya da daha doğrusu sıfır pay bıraksam sorun olur mu?

Gazlandırmayı şişede şekerle yapacaksanız hiç gerek yok.

1 Beğeni

Teşekkürler, aklımdan diğeri de geçiyordu :+1:t2:

1 Beğeni

Önce 2 gün münkünse bekletin düşük sıcaklıkta mümkünse 0 a yakın derecelerde sonra 2.kovaya aktarın sonrasında istediğiniz kadar 2.fermentasyonda bekletebilirsiniz isterseniz de lageringde

3 Beğeni

Arkadaşlar siteye az önce üye oldum, tam tahıl yapmak istiyorum, elimde 30 litre (silme doldurulmuş halı) çay otomatı var, bu işi bununla bir denemek istiyorum ancak konu hakkında sadece internetten okuduğum ve izlediğim videolar dışında hiç bilgim yok, bana bu işi çocuğa anlatır gibi anlatacak bilgi sahibi arkadaşlara ihtiyacım var, reçete demeyin sakın onlardan inanın hiç bir şey anlamadım, mesela bu kazana ne kadar su koyup ne kadar malt eklemem gerek, üstüne ne kadar durulama yapmam gerek, ne kadar kaynatmam gerek, hangi maya ve şerbetçi otu kullanmam gerek bunları ne zaman atmam gerek irish most dediğiniz şeye gerek var mı yada bunu yerine ne kullanabilirim, havalandırma yapmalimiyim, ilk başta hevesim kaçmasın diye basit bir tür benim becerebilecegim beni hayal kırıklığına ugratmayacak hangi birayı yapmam gerek, ve aklıma gelmeyen ne varsa vs. vs. vs. Konu hakkında gerçekten itici bir güce ihtiyacım var diyelim. Degirmenim yok kırık olarak almayı düşünüyorum, malt sepetim var yaptırdım, seperatinim yok onuda bakır borudan çözmeyi düşünüyorum. Saygılar.

3 Beğeni

Öncelikle foruma hoş geldiniz.
Aklınıza takılan bir sürü şey olacak, bazen çok zorlanacaksınız falan ama sonuç çok güzel olacak.
Soracağınız her şeyin yanıtı var bu sayfalarda, bulamazsanız yol gösterecek ya da uzun uzun cevap verecek insanlar da çok neyse ki.
Ama sizin de çaba göstermeniz lazım.
Aklıma gelen en önemli nokta şu: Bu forumdaki en önemli dostunuz sağ üst köşedeki büyüteç simgesi. Aklınıza takılanları sormadan önce arama yapıp bilgiye ulaşmayı deneyin lütfen.

Gerisi kolay zaten. :slight_smile:

9 Beğeni

forumun önde gelen isimleri ve uzun zamandır tam tahil yapan kişiler forum adına bir youtube kanalı açıp güzel videolar çekebilirler bence. Yarişmalarda 1. olan kişiler var diye biliyorum forumda. Bira formullerini veya teknik videolar çekip daha çok kitleye ulaşabiliriz diye düşünüyorum. 3 kafadarın youtube kanalı gibi.

2 Beğeni

YouTube kanalı var diye biliyorum. Ama fikir güzel

1 Beğeni

Evet arkadaşlar sadece serpantin hariç bütün malzemeleri buldum, yalnızca bu serpantin yok, bulamıyorum, ters akım soğutucu baktım o da yok, yani bunu nasıl çözeceğim varmı fikir verebilecek yardımcı olabilecek.

1 Beğeni

Rica ederim, amacımız yardımcı olmak zaten.

Hemen soğutmak zorunda değilsiniz. Kazanın kapağını kapatıp ertesi güne kadar soğumasını bekleseniz de olur. Hatta balkona koyarsanız daha iyi olur…

Bu havada soğuması sabaha kadar değil de ekime kadar olabilir

9 Beğeni

B o t u l i z m riski?

2 Beğeni

son iki tam tahil kaynatmamda verim cok dusuk cikti. mayselemenin ilk 10 dakikasında sicaklkk 80 derecelere cikti. bu verimi düşüren bir faktör müdür? 8 parti kaynattim ama 36 litre kazanda sıcaklığı ayarlayamıyorum maalesef

Yani 80⁰C de alınan şeker ve sindirilmesi olur mu? araştırmak lazım önce ama elbette ki verimliliğe etkisi olur? Hiç buraya sormadan programa girseniz orada bile üzücü sonucu görürsünüz.

2 Beğeni

Meydan boş kalınca botulizm şehir efsanesi olur.

1 Beğeni

Enes İbrahim Bey, önce bir forumda gezinin, “isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü” mantığı ile yazmış olabilirsiniz ama, var olanın nesi paylaşılsın?

Abi belki biz sizin gül yüzünüzü görüp kadife sesinizden dinlemek istiyoruz. Ben ufaklığa ninni diye tam tahıl yapım videonuzu bile açarım yani :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Bence @menegin bu işi yapabilir

Arkadaşlar çöktürme işlemi için forumda arattım, karagenan Kappa, İrlanda yosunu ve whirlfloc tablet olarak üç ayrı çeşit kullanıldığını gördüm, whirlfloc tablet Türkiye’de satışta yok bulamadım bunun yanında aynı işi gören protafloc tablet varmış ama onuda bulamadım satılık olarak, bu konuda yardım lazım ne almalıyım nasıl kullanmalıyım, alaka için şimdiden teşekkürler.