Ticari Bira Tadım Notları

Katılmakla birlikte… Üstelik üretimden sorumlu usta ile de görüştüm. Kendileri de üretim hatası olduğunu biliyorlar ve kabul ediyorlar. Beklentim mağduriyetimin giderilmesi idi ama olmadı. Daha da önemlisi hata olabilir onda sorun yok asıl sorun şu full otomatik bir sistemde her şişenin hangi üretim olduğu hangi tarihte hangi saatte üretildiği bellidir. Madem böyle bir hata oldu bunları neden piyasaya sürdüler? veya geri neden toplamadılar. Biralar resmen bozuk. Bir kaç kişi de aynı sorunu yaşadı. Ama benim zararım çok oldu. Hem kötü bira içmek durumunda kaldım hem de param boşa gitti.

2 Beğeni

Ürettiği mamülün arkasında durmayan firmaların olduğunu işitmek çok üzücü,…

2 Beğeni

Gerçekten çok üzücü bir durum.

1 Beğeni

Metro Market de Marochnoe Siyah bira görünce, şişesini de sevdiğim için, alıp deneyeyim dedim. Alırken stout tarzı diye düşünmüştüm, içerken bu bira bock olmalı dedim ve web de dark lager diye tanımını gördüm. Ben begendim, rahat içimli bir bira, gerçı bu tarz siyah bira içmektense güzel bir stout içmeyi yeğlerim.

8 Beğeni

Bistro Lager i denemek için aldim. Fiyat şu anda 14TL. Gerçekten cam gibi berrak. Köpük aninda yok oluyor, gazlanma idare eder. Ama tadı hiçte kötü değil. Su yerine buz gibi içilebilecek bir bira, hafif bir acılik, bu fiyata bu tat devemlılıği olursa yazın gercekten kasa ile alinır :smiley:

4 Beğeni

Bence çok başarılı bir ipa…

13 Beğeni

Bence yerlide ipa adı altında piyasaya çıkanlar arasında ipa örneğini taşıyan tek bira.

2 Beğeni

“Kırmızı” alüminyum folyosu ve %7 alkol oranı ile direkt hedef kitleye oynanmış yeni bremen. Bu ticari fikri sevdim fakat metalik koku ve tad, su gibi akan malt tabansızlığı ve hissedilen alkol acılığını hiç sevmedim.

5 Beğeni

Aynı fikirdeyim , bende denedim ve hiç içilesi değildi benim içinde. O hafif üstü acılık sadece suyla desteklenmiş insan biraz malt tadı da bekliyor. Yüksek alkol maltda olmayınca iyice belirgin, metalimsi tad da belki bu yüzdendir .

2 Beğeni

An itibarı ile piyasada böyle bir biraya da ihtiyaç var. Eninde sonunda herkes biraya tad, doku, lezzet kıvamında bakamıyor, bazen kısa yoldan çakır keyif olmanın, biraz kafayı bulandırmanın da bir yolu. Umarım aynı fiyat bandında daha kalite rakipleri ortaya çıkar.

2 Beğeni

Ticari anlamda kesinlikle şahane hareket. “Kafa yapmak” anlamında doğru seçenek. Hatta redbull’dan “kanatlandırır” sloganını almaları lazım. Mekanda 1 adet 40 cl. craft biraya ya da en ucuzundan 70 cl. şaraba verdiği parayla 1.5 lt. bundan içer keyfine bakar bakmasına da, işte biraz da lezzet olsaydı keşke demeden edemiyor insan.

3 Beğeni

Geçekten Müthiş bir bira… Hefe Weissen’ ı da şahane… :+1:

8 Beğeni

Lindemanslar için söyleyebileceğim şey; en sevdiğim, fruit lambic benim en sevdiğim stil, aslında tüm sour stilleri seviyorum ama bu stil galiba en tepede şu ana kadar.
Peroni için de, harika bir marka çok güzel bir lager, çok temiz lıkır lıkır içilesi bir bira.Şişesi de bence mıhteşem.

@Taxym teşekkürler onca zahmetle bu biraları tedarik edip yolladığın için

12 Beğeni

Guinness Foreign Extra Stout

7.5abv 600ml

Guinness draugt’a göre daha bitter ve alkolü hafifte olsa hissediliyor. Sanırım nitrojen olmamasından dolayı o kremamsı tat bunda yok. Aroma ve tat daha çok bitter çikolatayı andırıyor. İkisi de elimin altında olsa şahsen Guinness draugt olanını tercih ederim.
Bira Nijerya’da üretilip daha sonra diğer ülkelere ihraç ediliyormuş.

After breaking away from the United Kingdom, Lagos, Nigeria became the home of the first Guinness brewery not located in the U.K or Ireland**. Presently, the beer is accessible in over 100 countries. In Africa, you will most likely find Guinness Foreign Extra Stout with a 7.5% alcohol content.

Nijerya’nın neden bu kadar çok Guinness tüketiğini de anlamış bulunduk.

The five countries that drink the most Guinness in the world

1. United Kingdom. The United Kingdom is the undisputed king of Guinness drinking, presumably with its proximity to the original Guinness brewery in Ireland playing a key role. …
  2. Ireland. …
  3. Nigeria. …
  4. United States. …
  5. Cameroon.
13 Beğeni

İkisi de elinin altında mı peki?

2 Beğeni

benim sevdiğim guiness budur.

3 Beğeni

Bi irish extra stout denemek lazım

2 Beğeni

Siren IPA

Sanırım ingiltere üretimi craft bira. Acılık ve gövde çok dengeli olmuş. Greyfurt ve tropik meyve tatları ön planda. Sevdim bunu.

Tiny Rebel Hazy IPA

yayında ve yapımda emeği geçen herkesin abv(allah belasını versin)

Fuller’s Vintage Ale

Öyle saf saf IPA vs içerken dolapta bunu görmemle aradığım bira bu dedim. Fiyatını sordum 6.10 dedi barmaid ablamız. Gayrı ihtiyari oha çok ucuz deyince nasıl yani oldu o da. Tap biranın 5-6 olduğu yerde vintage ale 6.10 bedava oluyor işte. Her neyse aldım bu birayı baktım pint bardak veriyor dedim yok mu teku style glass o ne olaki dediler. Google görsellerden gösterdim wauv oldular. Benim için şov zamanı dedim biz memlekette suyu bile teku bardakta içiyoruz arka fonda dombra çalıyor tabi tüm pub çoşmuş durumda. Neyse aldık biramızı ve şarap bardağımızı.

Şöyle ki tadım benim için;
8.5abv imiş ama karamel maltlar sayesinde bu alkol hiç hissedilmiyor. Oldukça gövdeli ve tatlı bitişli bira. Aroma ve tat olarak böyle kuru meyveler olur ya onları andırdı bana. Siyah Kuru üzüm, erik vs. Ibu sanırım oldukça düşük ve Hop aroması yok.
Çok güzel biraymış ben içerim bunu denk geldikçe.
Yalnız içmeden önceki Fuller’s Vintage Ale deyince hayalim; böyle sek bitişli, meşe fıçıda olgunlaştırılmış biraydı.

19 Beğeni

Pek de vintage gibi değilmiş sanki 2021 yapımı olması itibarıyla,
English ipa yı stil olarak ben de çok sevdim, iyi bir ticarisini bulursam kaçırmam

2 Beğeni

Bilmiyorum belki de fermentasyon aşamasında olgunlaştırılmıştır