Ticari Bira Tadım Notları

Ben üçünü de beğendim. Bira gözüyle degilde dur bakim neymiş dedim ice tea gibi içtim 3.5 abv imiş yapay aromalı soğuk bir icecek 15 lira fiyatı da cola fiyatı.

3 Beğeni

Bende o maksatla içtim ama resmen kusmuk gibi bir tadı vardı. 2 fırt alıp kalanı çöpe attım, denk gelirsem bir dahakine greyfurt deneyebilirim.

Ben bir tek greyfurt denedim, güzel hoşuma gitti, gayet ferahlatıcı bir biralı içecek olmuş :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de 3’nü de heves ile denemiştim, tatları hepsinin birbirinden farklı ve hiçbirini öyle içilmeyecek kadar kötü bulmadım. Benim tercihim elma olan oldu, yapay elma aroması hissediliyor ama çok da rahatsız etmedi. Bira ile çok ilgisi olmayan İki arkadaşıma tattırdım ikisi de beğendi, tam bir yaz içeceği çok beklendi ile içilmez ise gideri var bunların. Ben bu sene yeni çıkan ticarilerde açık ara Luna’dan hoşlandım, dışarıda sipariş verip içmek için iyi bir alternatif oldu benim için :slight_smile: (Hala satılıyor mu bilmiyorum benim sevmediğim ve hiç içemediğim Varım Limon aromalı olan bira idi)

2 Beğeni

Ben de beğendim ve üçünü de serinlemek için tüketirim diye düşünüyorum. Bence Varım limonlu da içilebilir bir biraydı ama görmüyorum bir süredir.

1 Beğeni

Bu akşam @menegin ile yemeğin yanında iki bira tattık.
İlki Lindeman’s Oude Kriek

Normal krieki çok sevmemize rağmen bu bize hoş gelmedi ( vişne sirkesi?)

İkinci denediğimiz ise St. Bernardus abt 12. 10% abv. Quadripel.

Bu gerçekten farklı birşeymiş. Denildiğinden fazlası bile olabilirmiş.
Görünüm: koyu bakır koyu kahve renginde. Köpüğü ilk başta kremamsı. Azalıyor sonrasında ama uzun süre devam ediyor.
Koku: ilk olarak kuru üzüm, kuru erik aroması ve karamel çikolata
Tat: oldukça yumuşak içimli. Hiç bir şekilde 10% alkol hissedilmiyor. Çok dengeli bir malt tabanı. Hiçbir tat birbirinin önüne geçmiyor.
Saygılar rahip amcalar. Keşke tek bir şişe almasaydım.

Bu arada bir yandan da @menegin resitali devam ediyordu.

12 Beğeni

Kriek’ın köpüksüzlüğünden bir şeylerin yanlış olduğu anlaşılıyor diyeceğim ama kriek köpüksüz mü olur-olmaz pek bilgim yok… afiyet olsun patlıcan kebaplar çok güzel gözüküyor.

4 Beğeni

Vergina bira yunanistan. Ayrica kullandigimiz thracian maltlarin ureticisi de bu firma. Ben bu birayi begenerek iciyorum. Olmasi gerektigi gibi bir lager. Aciligi yeterli. Malt tabani guzel. Bir urquell degil ama budvara oldukca yakin. Denk gelirseniz kacirmayin.

11 Beğeni

Hocam günün sonunda belgian sour, hatta adı üstünde kriek, sour biralarda köpük ve dayanımı çok zor

2 Beğeni

Antalyalı perge tarafından metro market için üretilmiş olan %4.2 alkollü cam gibi lager. Doğal kaynak suyu kullanılarak üretildiği özellikle vurgulanmış. Bardağa dolumda ortaya çıkan köpük ilk yudum sonrası kaybolup halka olarak devam ediyor. Başta metalik gibi bir tad bir anda mineralimsi/sodamsı bir tada dönüyor. Kokuda çok hafif çimen alırken tad nötr diyebilirim ama su gibi de değil, tarza göre tatlı tatlı ısıran hafif bir acılık mevcut. Craft pazarına girmek için 14,95₺/33cl. güzel bir fiyat olmuş. Koliyle alıp yazlığa koyulup serinlemek için tüketilebilir.

6 Beğeni

Afiyet olsun. Ben perge den bu sene maalesef hiç memnun olmadım. Evvelki sene yeşil şişe çevir aç şişe olan perge tek kelime ile muhteşemdi. O sene yazın 5 kasa almıştım… çok beğendiğim için bu yazında bir 5 kasa çektim. Şişe etiket vs değişmiş olarak geldi (hiç sorun değil önemli olan biranın kendisidir elbette) ilk içtiğim şişede hüsrana uğradım maalesef büyük hayal kırıklığı oldu. Kötü tat kötü koku kötü kalite… Sonra diğer kasalardan da içtim hep aynı… Maalesef üretim hatası olmuş onlarda bana denk geldi. Kendi yaptığım kötü çıkan biraları bile dökmeyen birisiyim bir şekilde içerim yada veririm sağa sola… Yazın uğraşmayayım dedim param da çöp oldu çok kötü bira içmek durumunda kaldım. Bu kapsam da moral sıfır tabi… Bir daha perge falan asla almam.

2 Beğeni

Maalesef daha önce perge hiç içmedim. Çok istedim ama denk gelemedim. Bunu da üreten kim diye bakarken etiketinde perge (süral otelcilik turizm) gördüm.
Aslında üretiminden paketlenmesine full otomasyonlu mükemmel bir fabrikaya sahipler, yaşadığınız markaya baya zarar veren deneyime çok üzüldüm.

1 Beğeni

Katılmakla birlikte… Üstelik üretimden sorumlu usta ile de görüştüm. Kendileri de üretim hatası olduğunu biliyorlar ve kabul ediyorlar. Beklentim mağduriyetimin giderilmesi idi ama olmadı. Daha da önemlisi hata olabilir onda sorun yok asıl sorun şu full otomatik bir sistemde her şişenin hangi üretim olduğu hangi tarihte hangi saatte üretildiği bellidir. Madem böyle bir hata oldu bunları neden piyasaya sürdüler? veya geri neden toplamadılar. Biralar resmen bozuk. Bir kaç kişi de aynı sorunu yaşadı. Ama benim zararım çok oldu. Hem kötü bira içmek durumunda kaldım hem de param boşa gitti.

2 Beğeni

Ürettiği mamülün arkasında durmayan firmaların olduğunu işitmek çok üzücü,…

2 Beğeni

Gerçekten çok üzücü bir durum.

1 Beğeni

Metro Market de Marochnoe Siyah bira görünce, şişesini de sevdiğim için, alıp deneyeyim dedim. Alırken stout tarzı diye düşünmüştüm, içerken bu bira bock olmalı dedim ve web de dark lager diye tanımını gördüm. Ben begendim, rahat içimli bir bira, gerçı bu tarz siyah bira içmektense güzel bir stout içmeyi yeğlerim.

8 Beğeni

Bistro Lager i denemek için aldim. Fiyat şu anda 14TL. Gerçekten cam gibi berrak. Köpük aninda yok oluyor, gazlanma idare eder. Ama tadı hiçte kötü değil. Su yerine buz gibi içilebilecek bir bira, hafif bir acılik, bu fiyata bu tat devemlılıği olursa yazın gercekten kasa ile alinır :smiley:

4 Beğeni

Bence çok başarılı bir ipa…

13 Beğeni

Bence yerlide ipa adı altında piyasaya çıkanlar arasında ipa örneğini taşıyan tek bira.

2 Beğeni

“Kırmızı” alüminyum folyosu ve %7 alkol oranı ile direkt hedef kitleye oynanmış yeni bremen. Bu ticari fikri sevdim fakat metalik koku ve tad, su gibi akan malt tabansızlığı ve hissedilen alkol acılığını hiç sevmedim.

5 Beğeni